Mądrość osła. Od głupoty do zdrowia

Okładka książki Mądrość osła. Od głupoty do zdrowia Norbekov Mirsakarim
Okładka książki Mądrość osła. Od głupoty do zdrowia
Norbekov Mirsakarim Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2006-05-14
2006-05-14
osioł mądrość mądrość osła

Moim zdaniem tłumaczenie nie jest najlepsze. Wiem, o co chodzi autorowi, ale niektóre zdania są dość chaotyczne.

Mirsakarim Norbekov może Cię zmotywować albo... na prawdę wkurzyć. Na mnie jego książki wpływają pozytywnie, utwierdzając przekonanie, że "wszystko zależy od nastawienia".

Oj dawno już nie czytałam takiej książki...
Może i nie ma w niej jakiejś odkrywczej wiedzy, ale sposób w jaki autor ją nam przedstawia jest naprawdę nietuzinkowy.
Norbekov już na samym początku zaznacza, że podczas czytania tekstu, będzie starał się nie zanudzać czytelnika, by ten nie odchodził myślami poza czytaną książkę i jeśli chodzi o mnie to faktycznie cel został osiągnięty.
Czasem śmiałam się z przytaczanych żartów i anegdot, a czasem miałam ochotę odpłacić autorowi krytyką w zamian za momentami szowinistyczne podejście do kobiet. Jednak w miarę czytania zorientowałam się, że to miał być jeden z tych zabiegów, potęgujący w czytelniku chęć dalszego czytania, który później został sprostowany. Okazuje się, że ja "damulka" (tak właśnie autor często zwraca się w tej książce do przedstawicielek płci żeńskiej),mam prawo być taka jaka jestem, bo dzięki temu uzupełniam się z oddmienną od mojej naturą świata męskiego. W ciekawy sposób zostały opisane różnice między kobietą a mężczyzną. Wyjaśniona została kwestia myślenia łącznie z opisem pracy działania mózgu u każdej z płci.
Autor wspomniał też, czym się kierować przy wszelkich ważnych wyborach życiowych, a przede wszystkim jak powinno się działać by założyć własny biznes.

Mimo początkowo negatywnych odczuć do autora, po przeczytaniu książki stwierdzam, że te zabiegi skupienia czytelnika na samej książce świadczą nie tylko o tym, że potrafi on zręcznie wykorzystywać swoje zawodowe umiejętności psychologa, ale też, że posiada on cenną charyzmę, która na pewno miała udział w jego dotychczasowych sukcesach zawodowych jak i w sukcesach innych ludzi, którym pomógł.

Oczywiście książkę polecam:)

Oj dawno już nie czytałam takiej książki...

• Poradniki
  • Literatura rosyjska
  • O ziołach i medycynie naturalnej
  • Rozwój osobisty/Psychologia/Poradniki
  • ! BŚ