Paproch

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
7 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-60402-36-8
jagarkar

Chcecie poznać Paprocha, który dzięki przyjaźni z przebojowym Koralikiem odkrył w sobie drzemiące talenty? Albo spragnioną miłości Piłkę, która zakochała się w Księżycu, bo przypominał jej ją samą? A może Ostatnią Kartkę W Zeszycie – marzycielkę i podróżniczkę, która postanowiła zerwać z rutyną i dowiedzieć się, jak wygląda początek zeszytu? Oto trzy współczesne bajki o sprawach uniwersalnych....

Oto trzy współczesne bajki o sprawach uniwersalnych. Napisała je Eliza Piotrowska, a zilustrowała Maria Ekier. Efekt? Intrygujące opowiadania spotkały się z tajemniczymi, malarskimi ilustracjami. Naprawdę piękna książka. Przekonajcie się sami.

Myślę, że wszystko, co nas otacza, jest interesujące i że tematów do książek nie trzeba szukać daleko. Czasem wystarcza zwykły paproch, który mieszka w kieszeni zimowego palta...
Eliza Piotrowska

Urodziłam się prawdopodobnie po to, żeby ilustrować książki. I to właśnie robię.
Maria Ekier

źródło opisu: Wydawnictwo Hokus-Pokus, 2010

źródło okładki: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/72/index.html

buraukkaforesee | 2015-07-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 lipca 2015

Najlepsza książka dla dzieci wydana po 2000 roku jaką możesz kupić. Na prawdę polecam. Jest na tyle głęboka, że mając 23 lata czuję powiązanie bohaterów z moim życiem i z ludźmi, których znam/znałam. Dziś kupiłam i stała się moją ulubioną. Tak na prawdę myślałam, że jest o ćmach bo ja zwykle jednak kieruję się okładką choć ponoć nie wolno :P Wzruszająca, chwyta za serce, uczy. GORĄCO POLECAM!

Sosnowaigielka | 2015-08-19

Paproch. Któż mógłby się spodziewać (on zapewne też się nie spodziewał), że powstanie o nim książka. Krótka, malutka, ale jakże treściwa. Poznajcie Paprocha i jego kumpli żyjących tuż obok i czekających na uwagę. Paprocha nie da się nie pokochać.

Abdita | 2017-03-31
Przeczytana: 10 kwietnia 2017