Indie w stosunkach międzynarodowych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
978-83-7383-277-0

Książka Indie w stosunkach międzynarodowych ma pionierski charakter w polskiej literaturze naukowej. Przedstawia przesłanki, uwarunkowania, ewolucję oraz założenia strategii międzynarodowej Indii u progu XXI w. Autor nie tylko omawia główne kierunki polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, specyfikę i charakter aktywności Indii na arenie międzynarodowej, lecz także rekonstruuje indyjską wizję ładu światowego po zakończeniu zimnej wojny. Uwzględnia przy tym wewnętrzny kontekst polityczny i oddziaływanie kultury hinduskiej.
Indie to wschodzące mocarstwo XXI wieku. Książka będzie więc niezbędną lekturą dla studentów politologii, stosunków międzynarodowych oraz wszystkich, którzy interesują się problematyką państw pozaeuropejskich.

źródło opisu: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_p=1810

źródło okładki: http://scholar.com.pl/upload/product_files/1810/908_o525_indie_.jpg

theo77 | 2014-10-06
Tamanna | 2014-01-24