Kajakarstwo

Wydawnictwo: Pascal
kajakarstwo

Kajak, jak mało który wynalazek, pozwala człowiekowi na niezwykle bliskie obcowanie z naturą. W żaden inny sposób nie da się dopłynąć w najdziksze, zagubione w niedostępnych kniejach odcinki rzek czy strumieni, na otoczone gęstymi szuwarami jeziorka i spokojne zatoki. Kajakarstwo to jedna z najtańszych form turystyki, dająca przy tym możliwość oglądania malowniczych krajobrazów z innej perspektywy. Wieczory spędzone w gronie przyjaciół przy ognisku i dźwięku gitar pamięta się przez całe życie. Niniejszy poradnik zawiera wszelkie niezbędne informacje dla kajakarzy początkujących i zaawansowanych - warto solidnie przygotować się do spływu. Kajak to wspaniały sposób na odpoczynek ? w ciszy, z dala od hałasu i pośpiechu. To konieczność pokonania zmęczenia i własnej słabości. Kajakarstwo jest sportem dla wszystkich, którzy kochają przyrodę, przygodę i wodę. Wystarczy kajak i wiosło, by przygoda stała się Twoim udziałem. I nieważne, czy ta pisana przez wielkie „P”?, czy tylko ta malutka, na rzeczce wijącej się leniwie pośród pól. Zawsze będziesz mógł sobie powiedzieć: jestem kajakarzem i basta! Czas i płynąca z nim woda zdecydują, że jeszcze mocniej ujmiesz wiosło i wyruszysz przed siebie, hen za linię horyzontu. Takie jest kajakarstwo. Wciąga niespodziewanie, chyłkiem, podstępem. Nie spostrzeżesz się i już cię trzyma w garści. To przygoda, zauroczenie, kochanie. Spójrz tylko na rzekę! Nieodgadnioną, zmienną, groźną i piękną, bez której nie będziesz mógł żyć.

underluk | 2013-07-30
tn_ | 2016-02-02