Sergiusz Piasecki 1901-1964. Życie i twórczość

Wydawnictwo: Literackie Towarzystwo Wydawnicze
978-83-7565-211-6
arachne

Biografia wybitnego polskiego pisarza - Sergiusza Piaseckiego. Jej autorem jest bliski przyjaciel twórcy "Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy". Publikacja bogata w nieznane dotąd fotografie Piaseckiego.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.ltw.com.pl/

Krzem88 | 2016-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Liczyłem na prawdziwą biografię życiorysu Piaseckiego, niestety trochę się rozczarowałem. Fragmenty życiorysu to akurat mocne strony tejże książki dodatkowy plus za zdjęcia chociaż nie ma ich tam wiele. Minus jak dla mnie to streszczenie wybranych dzieł, akurat nie przypadło mi to do gustu.. Jak dla mnie zbyt mało biografii, chociaż może wynika to z faktu, że sam Piasecki unikał dziennikarzy.

Luetyk | 2016-04-17
Na półkach: Przeczytane, Papierowe
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Nie tyle "życie i twórczość", co szkic biografii i streszczenia najważniejszych dzieł. Choć pewnie nigdy się nie doczekamy pełnej biografii Sergiusza Piaseckiego. Imponująca jest bibliografia - zebrano informacje o niemal wszystkich tekstach prasowych dotyczących autora!

Grzegorz | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Książkę przeczytałem w jeden wieczór, jest dobrze napisana i łatwo się ją czyta. Biografia Sergiusza Piaseckiego zajmuje około 70 stron (dużo fotografii), pozostałe z 220 stron zawierają wstęp prezentujący postać autora książki, informacje o dziełach S. Piaseckiego i ich wydaniach a także zmianach w nich dokonywanych przez wydawców i samego autora, streszczenia, zebrane recenzje, opinie krytyków i czytelników. Jest także bibliografia utworów S. Piaseckiego i publikacji o nim. Polecam.

Eyck | 2016-02-15

Dobrze że ta książka powstała, ale po jej lekturze pozostaje pewien niedosyt.

archiwista_cyklista | 2014-05-06
Przeczytana: 06 maja 2014

Przyczynek do biografii tego wspaniałego pisarza. Czekam na prawdziwą biografie, grubą na kilka centymetrów.

ReginaInferna | 2016-12-18
Przeczytana: 25 czerwca 2017