Sztuka rozmowy

Okładka książki Sztuka rozmowy Stefan Garczyński
Okładka książki Sztuka rozmowy
Stefan Garczyński Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Wiedza-Kultura-Społeczeństwo poradniki
poradniki
Wiedza-Kultura-Społeczeństwo
Wydawnictwo Iskry
1962-01-01
1962-01-01
rozmowa

Książka wydana w Polsce w roku 1962 i przez to niestety trochę zapomniana. Niesłusznie gdyż jest to bardzo oryginalna pozycja. Tematem jest głównie rozmowa ale i dyskusja oraz przemowa. Nie jest to w żadnym wypadku jeden z tych nowoczesnych poradników który daje ci niezawodny przepis na wszystkie TWOJE bolączki. Wręcz przeciwnie autor analizuje proces konwersacji na bardzo wielu płaszczyznach zwracając uwagę na konkretne jej elementy takie jak wstęp właściwe zachowanie i dobór słów oraz treść i bardzo trafnie uogólnia pewne zasady odwołując się przy tym do klasyków filozofii.
Język w którym książka jest napisana jest bardzo swobodny dzięki czemu czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Czasami zażyło mi się uśmiechnąć czytając niektóre przykłady przytaczane przez autora.
Nie spotkałem się jeszcze z podobną książką w tej albo podobnej tematyce więc serdecznie polecam zainteresowanym

• Filozofia
  • 2008 i wcześniej
  • Savoir-vivre
  • Książka
  • Poradniki
  • Aga 2018

Dodaj cytat z książki Sztuka rozmowy