Rodzinny atlas przyrody

Naturführer für die Familie: Mit 11 Natur-Abenteuern
atlas roślin, rośliny, flora
flora i fauna
Nikodem

Rodzinne spacery, wycieczki rowerowe lub wspólne wędrówki są wspaniałą okazją do poznawania rodzimej przyrody. W tej wyjątkowej książce każdy rodzic znajdzie ważne informacje o roślinach i zwierzętach najczęściej występujących na naszym terenie. Kolorowe zdjęcia pomogą dzieciom rozpoznać poszczególne gatunki flory i fauny. Dzięki ciekawostkom i barwnym ilustracjom obcowanie z przyrodą stanie się wspaniałą przygodą.

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2008

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/x_C_Za.html

Wreszcie wiosna. Czas na spacery i podziwianie budzącej się przyrody ze snu. U nas ten czasy wykorzystujemy w maksymalnym stopniu na długie spacery, wycieczki rowerowe itp. To ulubione zajęcia całej naszej rodzinki.

Jest to też fantastyczny moment, by pokazać naszemu dziecku otaczający nas świat. Każdy maluch jest niezwykle ciekawy świata i wszystko wokół wzbudza jego zainteresowanie. Chce znać nazwy roślinek, wiedzieć co mieszka pod kamieniami lub jaki ptaszek właśnie przefrunął mu nad głową. Maluchy zadają całe mnóstwo pytań a my nie zawsze potrafimy zaspokoić ich ciekawość.

Warto więc sięgnąć po odpowiednią lekturę, dzięki której będziemy w stanie przybliżyć nieco naszym dzieciaczkom to co dzieje się wokół nas. Rewelacyjna zatem pozycja w naszej domowej biblioteczce będzie ten oto przewodnik. Powiem szczerze, że przeczytałam go od początku do końca i jestem naprawdę zadowolona. Jak na niewielkie gabaryty tej książki, posiada ona mnóstwo interesujących rzeczy. Wiadomości...