Maria Dominika Mazzarello. Życie proste i pełne miłości

8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Maria Domenica Mazzarello. Una vita semplice e piena di amore.
religia
Magdalena

Święci - jak napisał Jacques Maritain - są . Czynią widzialnym oblicze Boga w historii. Maria Dominika Mazzarello jest jedną z tych postaci, która w czasie swego krótkiego życia ( 1837 -1881) doświadczyła przygody życia nadzwyczajnością w codzienności. Jej krótkie życie, spędzone prawie w całości wśród wzgórz Monferrato, było całkowicie poświęcone wychowaniu dziewcząt. Jej duchowość jest...

Jej duchowość jest znana przede wszystkim w Rodzinie salezjańskiej. Ale nie tylko.
Wspólnota bonzów w Kambodży wyraziła swoja sympatię dla tej wychowawczyni, mądrej i pokornej, o sercu misjonarskim.
W Niemczech, grupa rodzin w Magdeburgu, nie należąca do żadnego wyznania religijnego, utworzyła stowarzyszenie solidarności na rzecz dzieci ubogich, odwołując się w nazwie do Marii Mazzarello.
W Brazylii, biblioteka Uniwersytetu Katolickiego w stolicy kraju została zadedykowana tej, która nauczyła się pisać będąc już osobą dorosłą.
Świeci nie tylko mówią o Bogu, ale ukazują Go e Jego najgłębszej tożsamości, jaka jest miłość.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

olga | 2013-04-27

Książkę wypożyczyłam aby lepiej wczuć się w tę postać która miałam grać. Czytałam wiele biografii tej świętej,ale ta jest najlepsza!

albaricoqueblanco | 2016-02-21
Magdalena | 2012-04-29