Najpiękniejsza historia szczęścia

Tłumaczenie: Ewa Burska
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
La plus belle histoire du bonheur
Gosia

Czy możemy sobie wyobrazić jakąś receptę na szczęście? Czy szczęście wiąże się z bogactwem, osobistym sukcesem, zdrowiem, nadzieją na przyszłość, a więc raczej z "mieć" niż "być"? Czy wręcz przeciwnie - szczęście to nieograniczona perspektywa doskonalenia bytu osobowego, przekraczająca warunki doczesnej egzystencji? Ideę szczęścia, w przeglądzie historycznym od starożytności po współczesność,...

Ideę szczęścia, w przeglądzie historycznym od starożytności po współczesność, komentują znani francuscy humaniści: filozof, historyk kultury i znawczyni epoki Oświecenia.
Trzy wypowiedzi, zapisane nie tyle w formie wykładu, ile swobodnej rozmowy, stanowią doskonały impuls do naszej własnej refleksji na temat szczęścia w jego indywidualnym i społecznym wymiarze.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy PAX 2008

źródło okładki: Instytut Wydawniczy PAX 2008

Mateusz Kozielecki | 2012-07-11
Przeczytana: 12 lipca 2012

Książka napisana jest przez trzech autorów. André Comte-Sponville to filozof którego cenię za książkę "Duchowość Ateistyczna" i to dzięki niemu nieźle się napociłem by zdobyć powyższą pozycję. Jeanem Delumeau to historyk który prawie zanudził mnie swoją scholastyką w drugim dziale... i Arlette Farge... które mnie zupełnie zachwyciła ostatnią częścią i to jej dedykuję mój zachwyt.

iluzyjny | 2017-09-24
Protagoras | 2017-06-12