Czutak robi karierę

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
ticket

Pierwszy tom popularnego cyklupowieści dla młodzieży o przygodach Czutaka pt. Czutak wstępuje na scenę"uka­zał się w 1957 r. Następny Czutak i szary koń", wydany w 1959 roku,został później przerobiony na scenariusz filmu o tym samym tytule. W 1961 roku Mandy wydał trzecią powieść z tego cyklu pt. Czutak robi karierę". Każda z tych powieści o Czutaku stanowi odrębną całość, łączy je tylko postać głównego bohatera sympatycznego urwisa z Buda­pesztu.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry

źródło okładki: zdjęcie autorskie