Świat w moich oczach

978-83-7839-157-9
podróże, świat, niewidomy
literatura piękna
Ag2S

Pasjonująca opowieść podróżnika przemierzającego świat, którego nie może zobaczyć. Od skoków na linie w Nowej Zelandii do pijackich ekscesów w Nowym Orleanie: w świecie Tony’ego Gilesa wszystkie chwyty są dozwolone, a granice istnieją wyłącznie po to, żeby je przekraczać. „Świat w moich oczach” jest relacją z pełnych wrażeń podróży Tony’ego do Ameryki Północnej, Azji i Australii. To wizja...

Od skoków na linie w Nowej Zelandii do pijackich ekscesów w Nowym Orleanie: w świecie Tony’ego Gilesa wszystkie chwyty są dozwolone, a granice istnieją wyłącznie po to, żeby je przekraczać. „Świat w moich oczach” jest relacją z pełnych wrażeń podróży Tony’ego do Ameryki Północnej, Azji i Australii. To wizja świata młodego mężczyzny, któremu udało się przekroczyć granice niepełnosprawności i zrealizować swoje największe marzenie: podróże do najdalszych zakątków Ziemi. Tony czerpie z życia pełnymi garściami, a swoje przygody – których wielu mogłoby mu pozazdrościć – opisuje z charakterystycznym dla siebie humorem, lekkością i optymizmem.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

CzytadłoPisadło | 2019-01-17

Na „Świat w moich oczach” Tony'ego Gilesa natknęłam się zupełnie przypadkowo na półce bibliotecznej pośród tzw. zwrotów. Po przeczytaniu na okładce, że jest to „pasjonująca opowieść podróżnika przemierzającego świat, którego nie może zobaczyć” zupełnie naturalnie zrodziło się we mnie nieme pytanie: jak to? Po co podróżować, skoro nie można niczego zobaczyć?

Większość osób na pytanie: „dlaczego podróżujesz?” niewiele się zastanawiając odpowie: „po prostu, chcę „zobaczyć” inny kraj, chcę „zobaczyć” coś nowego”. A czy zastanawiałaś(-eś) się kiedyś co mogłaby odpowiedzieć na takie pytanie osoba niewidoma? Tony Giles – podróżnik, osoba niewidoma i w zasadzie głucha, właśnie nam odpowiedziała. W książce „Świat w moich oczach” czytamy: „Podróże angażują nie tylko wzrok, lecz wszystkie ludzkie zmysły. Dają możliwość nawiązania kontaktu z ludźmi, pozwalają wyczuwać dotykiem różne struktury ziemi i roślin, smakować nieznane potrawy czy słuchać innego rodzaju muzyki – słowem, dają...

KamilaBoss | 2015-08-31
Przeczytana: wrzesień 2015

Przeczytane pół książki bo więcej nie dałam rady

mmesja | 2015-05-10
Przeczytana: maj 2015

Książka jest zapiskami z podróży niewidomego autora Tony'ego Gilesa. Tony jest Brytyjczykiem, u którego w dzieciństwie wykryto chorobę oczu: skrajną wrażliwość na światło oraz zanik receptorów siatkówki oka. Autor opisuje swoją podróż do USA w czasie studiów oraz późniejszą wyprawę do Australii, Nowej Zelandii, Wietnamu i Tajlandii. Książka warta polecenia dla wszystkich wybierających się do Australii oraz Nowej Zelandii, ponieważ tym etapom podróży autor poświęcił najwięcej stron swoich zapisków. Dowiemy się z niej o historii oraz co warto zobaczyć albo z jakich atrakcji możemy skorzystać w poszczególnych miastach.
Książka jest napisana prostym, potocznym i soczystym językiem. Uważam, że czytałoby się ją znacznie przyjemniej gdyby nie częste, męczące w pewnym momencie przekleństwa.