Przeżyłem!

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
The Survivor
Iskander

Książka jest epitafium, które upamiętnia życie i śmierć setek zamordowanych i poległych w walce ofiar, wchłoniętych przez okrucieństwo hitlerowskiej rzezi. Wspomnienia te są żywe oraz przejmujące. Wydarzenia jakich uczestnikiem był główny bohater adekwatnie określa sam tytuł. Spisany ogrom tragedii i brutalności przeraża nawet dziś.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: skan

Rajtuzo | 2015-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Niezwykła historia Jacka Eisnera jest kolejną książką opisująca losy Żydów podczas II wojny światowej, którą przeczytałam. Nie ustępuje poprzednim pozycjom, ale też nie jest od nich znacząco lepsza.
Wielokrotnie podczas czytania "Przeżyłem!" dziwiłam się ile szczęścia a zarazem nieszczęścia spotyka głównego bohatera. Los często się do niego uśmiechał pozwalając mu ratować własne życie, ale zaraz potem podkładał mu nogę i przynosił cierpienie.
Utwór jest bardzo wciągający. Ciekawy styl i język sprawiają, że dobrze się go czyta. Jedynym mankamentem są dialogi, które momentami brzmią zbyt patetycznie i nienaturalnie.
Polecam.

asiagc | 2015-03-02

Bardzo dobra ,smutna lektura. Straszne świadectwo zbrodni hitlerowskich . Zapada w pamięć i serce .