501 zabaw bez telewizora

Wydawnictwo: Wilga
kasandra_85

Jeśli uważasz, że twoje dzieci oglądają telewizję i korzystają z komputera dużo częściej, niż powinny, zajrzyj do tej książki! W środku znajdziesz aż 501 propozycji zabaw edukacyjnych. Dzięki tym pomysłom zapewnisz dzieciom rozwój i wspaniałą rozrywkę niezależnie od pogody i pory roku. Di Hodges, pedagog i dyplomowany nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, przygotowała zbiór...

Di Hodges, pedagog i dyplomowany nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, przygotowała zbiór zabaw, które pomogą ci odciągnąć dzieci sprzed telewizora, komputera i od innych elektronicznych gadżetów. Zaletą tych gier i ćwiczeń jest także to, że stymulują one rozwój intelektualny i fizyczny dzieci, rozwijają ich zdolności komunikacyjne, uczą rozwiązywania problemów i poprawiają koordynację ruchową.

W książce znajdziesz propozycje:
- zabaw w domu i na dworze,
- zajęć plastycznych,
- doświadczeń naukowych,
- łamigłówek matematycznych,
- zabaw słownych, rytmicznych i muzycznych,
- zajęć związanych z gotowaniem i uprawą roślin.

Zabawy i gry przedstawione w tej książce pomagają kształtować zdolności dzieci w okresie najważniejszym dla ich rozwoju. Są przy tym łatwe do zorganizowania i naprawdę niedrogie, a do tego w większości przypadków polegają na wykorzystaniu rzeczy, które zwykle znajdują się w każdym domu. Najważniejsze jest jednak to, że proponowane zabawy na pewno spodobają się twoim dzieciom!

źródło opisu: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2990&gr=&wiek=

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2990&gr=&wiek=

kasandra_85 | 2012-04-15
Przeczytana: kwiecień 2012