Dzieciaki w opałach

Wydawnictwo: Akapit Press
7 (17 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny

Gdy pierwszy raz poszliśmy do szkoły, władze uważały, że Re da sobie radę bez pomocy, ale zawsze przy szkolnej bramie mama szeptała do mnie: "Vicky, miej na oku siostrę". Więc miałam ją na oku. Opiekowałam się nią. Trzymałam z daleka od niej nieznośne dzieciaki. Chroniłam ją przed niebezpieczeństwem. Każdego dnia. A teraz mama nie żyje i ja już zawsze będę się musiała nią opiekować. Na zawsze. Amen.Vicky i Rhianna są bliźniaczkami - zupełnie do siebie niepodobnymi. W swoje czternaste urodziny Vicky marzy o kartce z życzeniami od Matta, najatrakcyjniejszego chłopaka w szkole, zaś Re, mająca od urodzenia uszkodzony mózg, najbardziej pragnie dostać Furby. Zamiast tego siostry i ich młodszy brat Jamie dowiadują się, że ich przybrani rodzice nie mogą się już dłużej nimi zajmować, i wygląda na to, że rodzeństwo zostanie rozdzielone.

Czy uda im się pozostać razem?

Trudne czasy wymagają środków nadzwyczajnych!

źródło okładki: google.pl

Karolina99 | 2014-02-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: czerwiec 2013

Książka nieco mnie zaskoczyła. Kiedy dostałam ją niechętne po nią sięgałam. Okładka niezbyt ładna, opis z tyłu też nieciekawy...
Książka jednak okazała się być o wiele lepsza. Nie mówię jednak, że od razu mnie "wciągnęła". Ciekawa zrobiła się dopiero z czasem.
Porusza poważne tematy... Choroba, akceptacja innych, przyjaźń, pierwsza miłość.
Wbrew pozorom i pierwszemu wrażeniu to książka godna polecenia.

Veronica | 2014-01-14

Bardzo fajna książka, którą szybko się czyta. Polecam :D

Luna | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

PRZEPIĘKNA,PORUSZAJĄCA I POUCZAJĄCA POWIEŚĆ!!!!GORĄCO POLECAM NIE TYLKO MŁODZIEŻY.

joanna_ | 2017-07-01
DoLaRiCzKa | 2016-08-11