Tekst (w) sieci. Tekst, język, gatunki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tekst (w) sieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
978-83-61408-99-4
językoznawstwo
Mar

Publikacja jest próba odpowiedzi na pytanie, w jakim stopniu i w jaki sposób rewolucja związana z internetem zmieniła naszą rzeczywistość tekstową. Odpowiedzi na pytanie zostają udzielone w analizie zagadnień, postawionych w tytułach poszczególnych części zbioru. Książka nie tylko w kompetentny sposób podejmuje zagadnienia aktualne i nowe, lecz także pozwala się przyjrzeć utartym stereotypom, które mimo krótkiego czasu od zaistnienia tekstów w sieci, zakorzeniły się głęboko w myśleniu badaczy. Weryfikacja tego typu poglądów, pogłębienia refleksji, wypracowanie spójnej terminologii i narzędzi metodologicznych, które pozwolą na trafne, niebanalne uchwycenie nowych zjawisk to z pewnością niezwykle mocne strony publikacji. Jednocześnie pozwala ona na całościowy ogląd podjętej problematyki dzięki artykułom zarówno literaturoznawców i językoznawców, jak i socjologów i kulturoznawców.

źródło opisu: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, 2009

źródło okładki: http://www.waip.com.pl/index.php/waip/waip/nowosci/tekst_w_sieci_tom_1

Elliean | 2016-11-11
Przeczytana: 30 listopada 2016