Języki chińskie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Języki orientalne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
83-88238-29-9

Pierwsza polska monografia przedstawiająca w ujęciu diachronicznym i synchronicznym języki chińskie. Poza wstępem i rozdziałami o charakterze teoretycznym, opracowanie zawiera 11 rozdziałów merytorycznych, poświęconych przedstawieniu faz rozwojowych języków chińskich od okresu najstarszego po czasy współczesne. Autor ukazuje zmiany, jakie się dokonały w ciągu ponad 2500 lat dziejów języka, w jego systemie fonologicznym, morfologicznym i składniowym.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca