Stratygrafie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szkice". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biuro Literackie
9788362006014
black_hole

Joannę Mueller w "Stratygrafiach" interesują utopie poetyckie, niełatwe związki między rzeczą a słowem. Bohaterami jej książki są poeci najbardziej radykalni, którzy nie bali się sięgać po niemożliwe: Norwid, Chlebnikow, Karpowicz. W szkicach poświęconych zarówno im, jak i najnowszej poezji polskiej autorka próbuje zrealizować własną utopię - scalić ze sobą "rozdzielone siostrzyce": literaturę i krytykę.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: www.poczytaj.pl