Gatunki dziennikarskie
popularnonaukowa
Gabriela Ozon

Gatunki dziennikarskie. Teoria, praktyka, język jest pierwszą na polskim rynku książką proponującą systematykę rodzajów i gatunków dziennikarskich. Autorzy omawiają w niej teoretyczne i praktyczne aspekty poszczególnych gatunków, podają wiele przykładów ich zastosowania, pokazują jak unikać błędów w ich wykorzystaniu w praktyce dziennikarskiej. Autorzy analizują specyfikę dziennikarskich gatunków informacyjnych, publicystycznych oraz pogranicznych, ich zastosowanie w praktyce redakcyjnej, a także kontekst językowy, w którego ramach teksty dziennikarskie nabierają specyfiki i wyrazistości. Książka wydatnie poszerza płaszczyznę poznawczą i analityczną, związaną z rozwojem mediów, a w ich obrębie rodzajów i gatunków dziennikarskiej twórczości. Teresa Sasińska-Klas, dr hab., prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks1104399.html#wiecej

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks1104399.html#wiecej