Zgłosuj na książki roku 2017

Faustyna znaczy szczęśliwa

Wydawnictwo: WAM
św. Faustyna, WAM, biografia
kasandra_85

"Jest darem Boga dla naszych czasów, darem polskiej ziemi dla całego Kościoła i świata". Jan Paweł II "Wkładała na siebie poświęconą suknię. Trzęsły jej się ręce z pośpiechu i chyba z przejęcia. Bo tego wszystkiego jak na jeden dzień już było za dużo. Zaplątała się - gdzie przód, a gdzie tył, szukała w ciemnościach otworu na głowę. I nagle w tym zawirowaniu, zamieszaniu, w rozgardiaszu...

"Wkładała na siebie poświęconą suknię. Trzęsły jej się ręce z pośpiechu i chyba z przejęcia. Bo tego wszystkiego jak na jeden dzień już było za dużo. Zaplątała się - gdzie przód, a gdzie tył, szukała w ciemnościach otworu na głowę. I nagle w tym zawirowaniu, zamieszaniu, w rozgardiaszu przestała słyszeć głosy sióstr. "A więc to już habit zakonny. Nie suknia pustelniczki. To koniec moich marzeń dziewczęcych, aby pozostać w samotności, tylko sam na sam z Bogiem. Teraz wybieram życie klasztorne. Tylko czy ja naprawdę tego chciałam i chcę?".

Ta wzruszająca powieść o orędowniczce Bożego Miłosierdzia, jej dzieciństwie, młodości i wyjątkowej misji, ukazuje, że świętość nie jest zarezerwowana dla ludzi wybitnych. Wystarczy zaufać Jezusowi.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,54999,Faustyna-znaczy-szczesliwa.htm

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,54999,Faustyna-znaczy-szczesliwa.htm

Ewa1971 | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Bardzo ładna i poruszająca książka o siostrze Faustynie Helenie Kowalskiej.Jest to jej biografia,ale napisana w sposób bardzo przystępny dla czytelnika.Czyta się ją jednym tchem,a w pewnych momentach nie sposób się od niej oderwać.Widzimy jak wiele przeszła w swym niedługim życiu.Rozmawiała z Bogiem,objawiał się jej.Była zwykłym,szarym człowiekiem.Ciężko pracowała,chorowała na gruzlicę i na tą chorobę zmarła.Była bardzo otwarta na ludzi,szczególnie dobry kontakt miała z młodzieżą.Często sięgam po biografie różnych ludzi a także po żywoty świętych.Bo czcimy tego czy innego świętego a tak naprawdę niewiele o nich wiemy.Jacy byli,jak żyli co lubili.Warto sięgać po takie książki.Polecam.Jest warta przeczytania.

kasandra_85 | 2012-04-02
Przeczytana: 2012 rok

Magdalena | 2011-06-05
Przeczytana: czerwiec 2011

Wspaniała powieść. Prosta, z wyczuciem, ludzka, choć pełna Bożej obecności od pierwszej strony aż do ostatniej. Z dużym akcentem na wydarzenia historyczne, w których przyszło żyć tej wielkiej polskiej Świętej. Wzrusza i skłania do refleksji. Polecam.

MonikaOrłowska | 2012-04-08
Przeczytana: 2011 rok

Na ogół lubię książki księdza Malińskiego, więc tym większe było moje rozczarowanie. Jedyne uzasadnienie dla tej powieści to szansa, że debiutant zupełnie niezorientowany w temacie po jej przeczytaniu zechce sięgnąć do źródła i Źródła.

juld | 2013-04-26

Podobała mi się. Dobrze ukazuje życie świętej od ludzkiej strony, jednocześnie podkreślając niezwykły charakter jej relacji z Bogiem. Wg mnie najlepiej napisany jest początek książki o dzieciństwie i młodości św. Faustyny, tak pełen piękna prostego życia i prostych radości, których dzisiaj nie umiemy dostrzegać. Dalej jest trochę gonienie z faktami historycznymi, ale też jest nieźle. Ciekawy pomysł na opowieść o świętej, o wiele bardziej zachęcający i lepiej ukazujący jego wartość niż "zwykły" żywot.

noico | 2017-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2017

Książka ta to beletryzacja opowieści o życiu św. Faustyny. Autor próbuje pokazać czytelnikowi jak mogło wyglądać dzieciństwo Helenki Kowalskiej, pełne pracy życie na wsi, relacje z najbliższymi, wybieranie swojej drogi i dążenie do życia zakonnego.
Życie przyszłej świętej nie było łatwe. Ciężka praca od małego. Najpierw w rodzinnym domu na wsi, potem na służbie u różnych ludzi i w końcu w zakonie, gdzie właściwie do końca pracowała w kuchni i ogrodzie. Ciężka, wieloletnia choroba. Cierpienie.
Do tego dochodzą problemy najpierw z pójściem do zakonu (niezgoda rodziny, brak środków na posag), potem brak zrozumienia dla jej duchowości i nieprzyjmowanie jej objawień.
Czy rzeczywiście taka była, jak pokazuje ją ks. Maliński? Czy tak mogła wyglądać jej codzienność? Nie wiem. Warto może teraz sięgnąć po jakąś biografię św. Faustyny i przede wszystkim jej "Dzienniczek", aby lepiej zrozumieć tę niezwykłą postać.

Sisi199 | 2018-02-22
Gosiaste | 2017-10-06