Star Wars Komiks 6/2011

Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars: Empire: Princess... Warrior
komiksy
MistrzSeller

Miesięcznik "Star Wars Komiks" przedstawia na 48 stronach zamknięte opowieści komiksowe z odległej galaktyki. W numerze 6/2011 znalazła się jedna 44-stronicowa historia, zatytułowana Waleczna księżniczka. Leia Organa, córka Padmé Amidali i Anakina Skywalkera, bliźniacza siostra Luke'a, przyszła na świat jako Leia Amidala Skywalker. Od razu po narodzinach wymagała ochrony przed własnym ojcem, który przeszedł na ciemną stronę Mocy, została więc adoptowana przez wicekróla planety Alderaan, Baila Organę i jego żonę Brehę - stąd nazwisko Organa i tytuł księżniczki. Gdy dorosła, odgrywała bardzo ważną rolę w Sojuszu Rebeliantów. Nienawidziła Imperium, a przyczynę tej nienawiści ukazuje między innymi ten komiks. Jego akcja rozgrywa się na trzy tygodnie przed bitwą o Yavin i dosłownie tuż przed sekwencją otwierającą Nową nadzieję, w której gwiezdny niszczyciel Dartha Vadera Devastator przechwycił korwetę księżniczki - Tantive IV. Leia miała wówczas dziewiętnaście lat.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1355.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1355.html

Paweł | 2017-05-24
Ignatius | 2016-10-20