Star Wars Komiks. Wydanie Specjalne 2/2011

Jedi Council: Acts of Wars
9772080338090
komiksy
MistrzSeller

"Star Wars Komiks Wydanie Specjalne" to 96-stronicowy kwartalnik prezentujący dłuższe, zamknięte historie komiksowe ze świata Gwiezdnych Wojen. W numerze 2/2011 jest to opowieść Rada Jedi: Działania wojenne. Senat Galaktyczny nie potrafił zagwarantować pokoju, jeszcze zanim integralności Republiki zagroziły Federacja Handlowa i Konfederacja Niezależnych Systemów (separatyści). W roku -44 wybuchła wojna nadprzestrzenna Starka, przedstawiona w poprzednim numerze. W konflikcie wzięli wówczas udział rycerze Jedi, oddelegowani przez Najwyższą Radę Jedi. Jedenaście lat później znowu dochodzi do sytuacji, która może zdestabilizować Republikę, tym razem za sprawą wojowniczej rasy Yinchorrich, odpornych - co rzadkie - na kontrolę umysłu, stosowaną przez Jedi. Obrońcy pokoju muszą jednak zareagować. Decyzje, jak zwykle w takich sytuacjach, podejmuje Najwyższa Rada Jedi i ukazane w komiksie wydarzenia oglądamy częściowo z perspektywy jej członków. Stanowiła ona w zakonie organ zwierzchni, który nie tylko wyznaczał misje rycerzom oraz mistrzom, ale też służył im radą.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1387.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1387.html

kitfisto | 2012-10-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars
Przeczytana: 09 maja 2011

bardzo cenna ponieważ zawiera informacje na temat czasów poprzedzających inwazje na Naboo. Są też opisani dość dobrze mistrzowie jedia

Pawke | 2017-05-24
Ignatius | 2016-11-04