Star Wars Komiks 4/2011

Cykl: Star Wars Komiks (tom 32)
Wydawnictwo: Egmont Polska
star wars, gwiezdne wojny, komiks, SWK
komiksy
MissMi

Miesięcznik Star Wars Komiks przedstawia na 48 stronach zamknięte opowieści komiksowe z odległej galaktyki. W numerze 4/2011 znalazła się jedna 40-stronicowa historia, zatytułowana "Jedi: Aayla Secura". Aayla Secura, przedstawicielka rasy Twi’leków, we wczesnej młodości trafiła do niewoli. Mistrz Jedi Tholme i jego padawan Quinlan Vos podczas misji na Ryloth odkryli w niej wrażliwość na...

Aayla Secura, przedstawicielka rasy Twi’leków, we wczesnej młodości trafiła do niewoli. Mistrz Jedi Tholme i jego padawan Quinlan Vos podczas misji na Ryloth odkryli w niej wrażliwość na Moc i wykupili ją z rąk Huttów, by poddać szkoleniu Jedi. Jej mistrzem został Quinlan, a później, po licznych perypetiach – sam Tholme.

W roku -30 Rada Jedi awansowała ją na rycerza. Podczas wojen klonów została mistrzynią Jedi i pełniła funkcję generalską w Wielkiej Armii Republiki. Gdy Palpatine rozkazem 66 zlecił klonom eksterminację Jedi, Aayla przebywała ze swoimi żołnierzami na Felucii. Jej śmierć ukazano w pamiętnej sekwencji w filmie Zemsta Sithów.

źródło opisu: http://komiksomania.pl/komiks/star-wars-komiks-42011-aayla-secura.html

źródło okładki: http://komiksomania.pl/komiks/star-wars-komiks-42011-aayla-secura.html

Ignatius | 2016-10-20
Przeczytana: 16 kwietnia 2011