Zarządzanie rentownością. Budżetowanie i kontrola Activity Based Costing/Management

Wydawnictwo: Difin
83-7251-669-3
biznes, finanse
Getos

Problemy projektowania i wdrażania kompleksowego systemu zarządzania kosztami i rentownością przez budżetowanie i kontrolę oraz wykorzystanie rachunku kosztów działań są przedmiotem niniejszego opracowania. Autor podjął w nim próbę szczegółowego przedstawienia procesu zarządzania kosztami przez budżetowanie i kontrolę, a więc między innymi: przygotowanie procesu budżetowania, procedury planowania przychodów, produkcji i zapasów, kosztów bezpośrednich i pośrednich wraz z ich rozliczaniem, procedury tworzenia planowanych kosztów produktów, budowę planowanego wyniku finansowego, proces kontroli działalności w ośrodkach odpowiedzialnych za koszty i zyski oraz organizację procesu budżetowania w firmie. Szczególne miejsce w systemie zarządzania rentownością w wielu firmach może przypadać systemowi rachunku kosztów działań i zarządzaniu kosztami działań.

Książka jest skierowana przede wszystkim do zaawansowanych praktyków. Jej odbiorcami są głównie: dyrektorzy finansowi, analitycy kosztów, pracownicy pionów ekonomicznych, kierownicy ośrodków odpowiedzialności w ramach działalności podstawowej, pomocniczej, kierownicy działów marketingu i sprzedaży. Drugą grupę odbiorców stanowią osoby biorące udział w różnego rodzaju szkoleniach i studiach z zakresu rachunkowości.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.difin.pl/

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.difin.pl/