Opowiastki znad Brynicy

Wydawnictwo: My Book
978-83-7564-280-3
Romina

Helena Buchner, autorka poczytnych książek poruszających tematykę ślaską, tym razem w całkiem nowej odsłonie. Opowiastki znad Brynicy to zbiór opowiadań dla dzieci o podopolskiej wsi w okresie tuż po II wojnie światowej. W rodzinie Burków jest ubogo, ale mimo wszystko szczęśliwie. Rytm życia wyznaczany jest przez pory roku, a najmłodsi, poza nauką, mają wiele obowiązków związanych z...

W rodzinie Burków jest ubogo, ale mimo wszystko szczęśliwie. Rytm życia wyznaczany jest przez pory roku, a najmłodsi, poza nauką, mają wiele obowiązków związanych z pracami gospodarskimi. I choć nie są to czasy zamierzchłe, dla naszych współczesnych dzieci, dla których codzienność to komórki i komputery, historie o bieganiu boso po łące, myciu się w rzece i praniu w balii będą pewnie brzmiały jak najdziwniejsza bajka.

źródło opisu: http://www.mybook.pl/6/0/bid/244

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/244

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!