Brat Roger z Taizé. Rozumieć sercem

Tłumaczenie: Bracia z Taizé
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Życie duchowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: eSPe
Prier 15 jours avec frère Roger de Taizé
978-83-7482-282-4
A--

Niesamowita opowieść o tym, jak żyć wiarą na co dzień. Jak być człowiekiem szczęśliwym i prostego serca. Jak uczynić swą modlitwę kontemplacyjnym trwaniem w ciszy w Jego obecności i każdego dnia rozbudzać w sobie żarliwe pragnienie Boga. Dzięki tej książce możemy rzeczywiście zrozumieć, na czym polega fenomen brata Rogera, dlaczego jego postać fascynuje miliony ludzi na całym świecie. Autorka...

Niesamowita opowieść o tym, jak żyć wiarą na co dzień.

Dzięki tej książce możemy rzeczywiście zrozumieć, na czym polega fenomen brata Rogera, dlaczego jego postać fascynuje miliony ludzi na całym świecie. Autorka opisuje pokrótce jego życiową drogę i opowiada, jak doszło do powstania wspólnoty monastycznej w Taizé. Koncentruje się jednak przede wszystkim na ukazaniu głębi i bogactwa jego duchowości. Tworzy znakomitą jej syntezę, przywołując przy tej okazji najbardziej poruszające teksty i rozważania słynnego ekumenisty.

źródło opisu: eSPe, 2011

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/data/gfx/pictures/medium/0/2/520_1.jpg