Wspomnienia

Erinnenrungen von Alfred von Tirpitz
83-1108664-8
historia
Getos

Jeżeli historia jest sprawiedliwa, a nie ulega fałszywym mitom, powinna wykazać, że w o wiele większym stopniu odpowiedzialność za tę wojnę ponoszą nasi wrogowie - Alfred von Tirpitz.

źródło opisu: okładka książki

Koval | 2012-04-17
Na półkach: Historyczne
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Książka dla osób z zacięciem historycznym i miłośników wojskowości przedstawia życie i działalność Grossadmirala Alfreda von Tirpitza. Istnieje pewien nawyk wśród wojskowych, aby po przeżytych wojnach spisywać wspomnienia, które mają przedstawić ówczesną sytuację danego kraju i samego zainteresowanego z własnego punktu widzenia. Dokładnie też jest i tutaj. Poznajemy życie przyszłego admirała: od narodzin przez dorastanie i wychowanie aż po działalność polityczną i wojskową, przy czym największy nacisk położony jest na przebieg i skutki pierwszej wojny światowej, do której Tirpitz przygotowywał flotę oraz brał udział jako wysoko postawiony urzędnik państwowy.

O ile sama książka jest napisana poprawnie, to jednak dla osób niewtajemniczonych (a temat marynarki wojennej nie należy do równie popularnych co wojska lądowe czy chociażby lotnictwo) może stanowić dosyć trudny orzech do zgryzienia. Szczególnie dotyczy to pierwszej połowy dzieła, gdzie roi się od spraw urzędowych,...

Aztek_Anonim | 2016-12-10
puchatek13 | 2015-01-25