Sakrament małżeństwa

Wydawnictwo: M
978-83-7595-053-3
poradniki
madziusia

Prezentowaną książkę można odczytać jako życzliwą zachętę skierowaną przez Autora do ludzi młodych budujących związki narzeczeńskie i małżeńskie. Jeżeli bowiem narzeczeni i małżonkowie nie podejmują systematycznej i ofiarnej pracy nad własnym związkiem, łatwo się on rozpada. Cierpią na tym przede wszystkim dzieci. Autor podkreśla z naciskiem, że budowanie trwałego związku małżeńskiego ma służyć nie tylko samym małżonkom, ale także ich potomstwu. Dzieci "nie są (...) dodatkiem do małżeństwa pisze o. Augustyn - ale stanowią integralną część daru i zadania z nim związanego".

"Sakrament małżeństwa. Mały poradnik dla narzeczonych i młodych małżonków" może być ważną pomocą nie tylko dla młodych przygotowujących się do życia w rodzinie, ale także dla duszpasterzy prowadzących kursy małżeńskie. Książeczka ta może być także cennym wsparciem w zajęciach wychowania do życia w rodzinie, prowadzonych w ramach katechezy czy też zajęć szkolnych.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

madziusia | 2012-03-13
Przeczytana: 13 marca 2012

"Mały poradnik..." jest w rzeczywistości baaardzo małym poradnikiem. Autor porusza zbyt wiele zagadnień, co nie pozwala na dogłębną ich analizę. Przez stosowanie zbyt daleko idących uogólnień miejscami miałam wrażenie, że książka kierowana jest dla czytelników nie za bardzo zorientowanych w temacie.
Książka miała być poradnikiem, a ja w zasadzie niczego nowego, a tym bardziej ciekawego z niej nie wyniosłam.

Agnieszka | 2013-01-21
Przeczytana: 25 kwietnia 2012

"Narzeczeństwo, a później małżeństwo są stopniowym zlewaniem się
dwu różnych historii życia w jedną"

Książka zawiera chrześcijańskie podejście do sakramentu małżeństwa. Nie porywa, ale też nie odrzuca.

AnnaŻe | 2016-11-18
Ewela | 2015-12-11