Archeologia Gotów - Goci w Kotlinie Hrubieszowskiej

Wydawnictwo: Idea Media
83-907341-7-6
historia
MarcusProbus

Andrzej Kokowski jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kieruje Katedrą Archeologii. Napisał ponad 180 prac naukowych (w tym 7 książek), z czego znaczną część opublikował w Niemczech, Danii, Francji, Włoszech, Hiszpanii. Jest stypendystą prestiżowej Fundacji im. A. von Humboldta z Bonn, członkiem korespondentem Deutschen Archäologischen Instituts, organizatorem i współorganizatorem wystaw "I Goti" w Mediolanie oraz "Schätze der Ostgoten" w Bevern w Niemczech, czynnym uczestnikiem wielu międzynarodowych kongresów, konferencji i programów naukowych. Jego badania nad dziejami wędrówki Gotów, a przede wszystkim wykopaliska koło Hrubieszowa stały się europejską wizytówką lubelskiej archeologii. Chętnie współpracuje z mediami - jest autorem 100 artykułów popularnych, uczestnikiem wielu audycji radiowych i telewizyjnych. O jego wykopaliskach powstały filmy zrealizowane przez Polaków, Czechów, Niemców, Szwedów i Anglików. Za popularyzację archeologii otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich im. K. Dąbrowskiego.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Własne