Wakacyjna tożsamość Devon Delaney

Tłumaczenie: Ewa Bobocińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ups!". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jaguar
The Secret Identity of Devon Delaney
978-83-7686-115-9
ceylonka

Devon Delaney właśnie podwinęła się noga. W czasie letnich wakacji u babci, dziewczyna poznała nową koleżankę, Lexi. Lexi była zachwycona, słuchając opowieści Devon o wielkiej szkole, o fantastycznych przyjaciołach oraz randkach z najprzystojniejszym i najbardziej obleganym chłopakiem w mieście. Problem w tym, że nic z tego, co opowiadała Devon, nie było prawdą. Pierwszy dzień szkoły i oto w...

Problem w tym, że nic z tego, co opowiadała Devon, nie było prawdą.

Pierwszy dzień szkoły i oto w progu klasy staje właśnie Lexi. Ups, wpadka. Devon ma tylko jedno wyjście – sprawić, by wakacyjne kłamstwa stały się prawdą. Tylko jak zyskać popularność i zacząć randkować z Jaredem, skoro Devon nigdy nie miała okazji nawet z nim porozmawiać?! Im bardziej dziewczyna stara się zabłysnąć, tym więcej ma kłopotów. Najlepsza przyjaciółka nie chce z nią rozmawiać. Rodzice uważają, że ich córka zwariowała. Ale najgorsze jest to, że superprzystojny Jared ma w nosie umizgi Devon i wyraźnie chce umówić się z Lexi...

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2012

źródło okładki: Wydawca

Polecam, ale raczej jak masz do 15 lat :). Bardzo przyjemna i pogodna książka.

-Frosty- | 2014-01-26
Przeczytana: 23 października 2013

Całkiem dobra książka, pisana prostym językiem, z pewnością zrozumiałym dla wszystkich. Główna bohaterka, często kłamie przez co popada w coraz to nowe tarapaty. Polecam :)

| 2018-08-16

„Oczywiście, kłamałam już dawniej. Zresztą, kto z nas tego nie robił?” – tak rozpoczyna swoją opowieść nastoletnia Devon Delaney, bohaterka książki „Wakacyjna tożsamość”, której trudno nie polubić, pomimo dość lekkomyślnego i na dodatek egoistycznego zachowania. Szczerze? Sięgając po tę powieść w antykwariacie, nie sądziłam, iż okaże się aż tak dobra. Ba! Okładka przedstawiająca dziewczynę o dziwnym, sztucznym wyrazie twarzy tylko zniechęcała do czytania. A jednak przemogłam się – i całe szczęście, bo historia Devon niesamowicie wciąga.

Rzadko kiedy trafiam na utwór, który „kupuje mnie” już pierwszym zdaniem. Tutaj właśnie tak było: wsiąkłam w świat opisywanej dziewczyny i wyjątkowo zależało mi na jej losach, choć utożsamiałam się raczej z Melissą – najlepszą przyjaciółką Devon, osobą osamotnioną i niezbyt popularną w szkole, ale za to wyjątkowo sympatyczną i miłą. Do irytujących postaci zaliczam matkę Lexi – jak można zabraniać córce grać w grę „DDR” jedynie dlatego, że –...

| 2018-08-22

Fenomenalna książka. Jak to dobrze, że zdecydowałam się ją kupić. Już od pierwszych stron zaczęło mi zależeć na losie głównej bohaterki, co zdarza się raczej nieczęsto. Jeśli miałabym wskazać ulubioną postać, byłaby to Melissa - najlepsza przyjaciółka Devon. Szkolne gwiazdy, a zwłaszcza Kim, ostro mnie irytowały - może dlatego, że wiem, jakie to uczucie, gdy cała klasa skacze wokół kilku wybranych osób, nie zwracając uwagi na inne. Koniecznie muszę sięgnąć po drugą część!

Yui | 2013-07-27
Przeczytana: 25 lipca 2013

Książka bardzo mi się spodobała. Szczerze mówiąc ( lub pisząc ) kupiłam ją patrząc tylko i wyłącznie na okładkę. Dopiero potem przeczytałam opis, który mnie nie zachęcił. Na szczęście książka okazała się być jak dla mnie genialna. Bardzo spodobało mi się zakończenie. Wszystko zostało wyjaśnienie i ładnie zamknięte. Po skończeniu książki ma się ochotę natychmiast sięgnąć po drugi tom, co zrobię na pewno, jak tylko będę miała okazję.

Veroniqusia | 2014-01-15

13- letniej Devon Delaney właśnie podwinęła się noga. W czasie letnich wakacji u babci, dziewczyna poznała nową koleżankę, Lexi. Lexi była zachwycona, słuchając opowieści Devon o wielkiej szkole, o fantastycznych przyjaciołach oraz randkach z najprzystojniejszym i najbardziej obleganym chłopakiem w mieście.Problem w tym, że nic z tego, co opowiadała Devon, nie było prawdą.

Zacznę od tego że traktowałam tę książkę z przymrużeniem oka - nóż, o ile pamiętam czasy gdy miałam trzynaście lat, nikt nam nie chodził w różowych mini i z perfekcyjnym makijażem:) Na dyskotece to jeszcze, ale na co dzień do szkoły?! No więc to pierwszy minus, który jednak raził. Szkoła Devon była średnio realistyczna, no ale dobra, jakoś to przetrwałam.

Postacie? Cóż, polubiłam Devon (Devon, nie Devi, ta druga strasznie mnie wkurzała), Lexi nie cierpiałam - zachowywała się jak rozpuszczona wiecznie uśmiechnięta małolata, która za wcześnie zaczęła malować paznokcie i nie tylko, Jared - szkoda słów, Edward...

| 2013-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2013
Biblioteka Szkolna | 2013-09-29

Sięgając po „Wakacyjną tożsamość” autorstwa Lauren Barnholdt i czytając jej opis, miałam nadzieję, że książka będzie nietuzinkowa i ciekawa. Czy spełniła moje wymagania?

Książka ta opowiada o losach Devon Delaney – zwykłej trzynastolatki, która wpakowała się w nie lada kłopoty. Dziewczyna okłamała bowiem poznaną na wakacjach Lexi. Ale któż z nas nigdy nie kłamał? Zresztą miała jej nigdy więcej nie spotkać. Mogła więc spokojnie opowiedzieć jej o swoim fałszywym życiu - że jest jedną z najpopularniejszych dziewczyn w szkole, chodzi z najprzystojniejszym chłopakiem w mieście i kumpluje się z popularnymi uczniami. Nikt przecież się o tym kłamstwie nie dowie, a ona zyska w oczach nowej przyjaciółki!

Nic szczególnego, prawda? A jednak pierwszego dnia szkoły Devon dostrzega w progu klasy właśnie Lexi! To nie wróży niczego dobrego… Co Devon powinna teraz zrobić? Przyznać się i stracić szacunek Lexi? A może… dalej będzie brnęła w kłamstwa?

Jak nietrudno się domyślić – wydarzenia...

xsuanna | 2015-04-18

Ostatnim razem czytałam tę książkę 2 lata temu i bardzo dobrze ją wspominam. Podobały mi się szkolne kłamstewka i intrygi głównych bohaterów. Chociaż denerwowało mnie troszkę zachowanie uczniów szkoły Devon - dziewczyny nosiły mocny makijaż, chodziły w szpilkach i minispódniczkach, co jednak nie jest typową cechą 13-latek.
Polecam dziewczynom w wieku 10 - 13 lat :)

Aisog | 2013-10-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 18 października 2013

Książka jest typowo młodzieżowa, nie znajdziemy w niej żadnych ambitniejszych tekstów, może za to służyć odprężeniu.
W każdej książce próbuję znaleźć jakieś wartości i nauki które można wynieść i nawet w niej możemy się trochę nauczyć. :)