średniowiecze, historia
historia
nephi

"Gawędy o piwie" to opowieść o najbardziej słowiańskim z napojów. Autorzy przedstawiają technologię produkcji oraz zasady dystrybucji złocistego trunku. Prezentują patronów piwowarstwa - świętych opiekujących się tajemniczą sztuką warzenia piwa. Omawiają najważniejsze konflikty związane z produkcją i sprzedażą piwa - tak zwane "wojny piwne". Przybliżają specyficzną atmosferę średniowiecznych karczm i gospód.

źródło opisu: Agencja Wydawnicza Egros 2007

źródło okładki: Agencja Wydawnicza Egros 2007