Najnowsze artykuły
- ArtykułyAlfabet pisarza: Maciej SiembiedaLubimyCzytać3
- Artykuły„Brama Zdrajców”, czyli przewodnik po świecie Williama Warwicka! Poznajcie cykl Jeffreya ArcheraMarcin Waincetel1
- ArtykułyTokarczuk dla „Guardiana”: Mizoginia tkwi w nas jak jakaś chorobaKonrad Wrzesiński12
- ArtykułyNa Cmentarz zagubionych dusz… Poznaj nową książkę Pauliny Hendel!LubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Piotr Marczak
5
7,2/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,2/10średnia ocena książek autora
60 przeczytało książki autora
47 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Dzieje Polski w obrazach Piotr Marczak
9,0
Czy obrazy potrafią powiedzieć więcej niż słowa? Album wydawnictwa ARKADY zatytułowany „Dzieje Polski w obrazach” dowodzi, że tak! Szczególnym kontekstem zostały obdarzone obrazy w tym monumentalnym dziele, ponieważ jest to kontekst jednoznacznie polski, skutecznie aspirujący do porywającego opisania i przedstawienia dziejów Polski, jako mówi sam tytuł. Album opatrzony komentarzem Piotra Marczaka stanowi zatem ambitną próbę zobrazowania historii niejasnej, ale i doniosłej, często trudnej, pełnej martyrologii i zwrotów dziejowych. Historii mojej i Twojej, Polaku, naszej wspólnej.
Pełna recenzja książki, wraz ze zdjęciami na stronie:
http://moznaprzeczytac.pl/dzieje-polski-w-obrazach-piotr-marczak/
Gawędy o miastach Piotr Marczak
6,1
Napisana mocno po łebkach i w formie wybitnie skompresowanej broszurka skierowana do tych, którzy nie lubią sięgać do encyklopedii, Wikipedii i po prostu nie umieją znaleźć sobie w bibliotece czy księgarni opracowań bardziej kompleksowych. Krótko mówiąc - przeznaczona dla (młodszych) czytelników, którzy pierwszy raz stykają się z historią średniowiecza. Bo nie wiem, kogo jeszcze mogłoby skusić telegraficzne przeskakiwanie przez miejsca i epoki. Dodatkowo śmieszy blok kolorowych zdjęć - wszystkie pochodzą z Kamieńca Podolskiego (no dobrze, jest jedno z Chocimia),tak jakby nigdzie indziej w Europie nie było nic godnego pokazania w kwestii obwarowań, założeń architektonicznych czy zabytków rzemiosła.
Innymi słowy - inicjatywa może i godna, tylko wykonanie nędzne, absolutnie nie zachęcające do zgłębiania tematyki. Nie pierwszy raz zresztą, jeśli chodzi o tę serię (vide broszura o walkach turniejowych).