Brewiarz dla świeckich: liturgiczna modlitwa dnia - Jutrznia, Nieszpory, Kompleta

Wydawnictwo: Parafia Świętego Józefa w Warszawie
religia
Kalina

Aby sprostać wskazaniom Kościoła, a zarazem wyjść naprzeciw pragnieniom wielu wiernych, przygotowany został zbiór modlitw liturgicznych: porannych - Jutrznia, wieczornych - Nieszpory i na zakończenie dnia - Kompleta. Modlitwy te wyjęte są z kapłańskiego "Brewiarza", który nosi tytuł: ,,Liturgia Godzin - Modlitwa Codzienna Ludu Bożego". Sam tytuł zawiera zachętę do odmawiania modlitwy...

Modlitwy te wyjęte są z kapłańskiego "Brewiarza", który nosi tytuł: ,,Liturgia Godzin - Modlitwa Codzienna Ludu Bożego". Sam tytuł zawiera zachętę do odmawiania modlitwy liturgicznej przez świeckich. Liturgia Godzin powinna stać się formą codziennej modlitwy odmawianej w rodzinach, grupach modlitewnych, czy indywidualnie.

Przedstawiany modlitewnik obejmuje jedynie część Brewiarza. Godzinę czytań oraz modlitwy w ciągu dnia umieszczono w aktualnym wydaniu jedynie przykładowo, w załączonym na końcu dodatku.

Oby to pierwsze spotkanie z Brewiarzem zachęciło nas do sięgnięcia po całość Liturgii Godzin w formie, z jakiej na co dzień korzystają kapłani.

Wszystkim korzystającym z tej formy modlitwy niech towarzyszy życzenie Apostoła: Z wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w sercach waszych. - ks J. Sikorski

źródło opisu: z opracowania ks. Jana Sikorskiego

źródło okładki: zdjęcie własne