7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

źródło okładki: harper collins

asymon | 2015-11-17
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 17 listopada 2015

Nie skończyłem. Pozycja z jednaj strony klasyczna, z drugiej sztampowa i schematyczna, młodzieniec niskiego rodu odkrywa, że jest obdarzony talentem magicznym, trafia na dwór królewski. Zupełnym zbiegiem okoliczności kraj zostaje napadnięty przez magów z innego wymiaru, itp. itd.

Cytując wiedźmina Geralta, "Za stary na to jestem".

piotrswiecik | 2014-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Ta i inne recenzje są dostępne na moim blogu: www.piotrswiecik.blogspot.com - zapraszam!

Pod tytułem “Magician” kryją się zebrane w obszerną całość dwa pierwsze tomy niemłodej już sagi “Riftwar”. Stworzony przez Feista świat Midkemii znany jest z pewnością wielu osobom, które bliżej zetknęły się z klasycznym fantasy. Gatunek ten na potrzeby niniejszej krótkiej recenzji ochrzcimy mianem “sakiew”. Czemu “sakwy”? Autorem tej uroczej klasyfikacji jest moja małżonka, która znużona już nieco lekturą dwóch monstrualnych tasiemców – serii o wiedźminie Geralcie oraz siedmu tomów “Mrocznej wieży” Kinga – zaprotestowała przeciwko dalszemu czytaniu książek, w których są tylko w kółko sakwy, rzemienie, sztylety i łuki, tęskniąc za bohaterami którzy np. korzystają z telefonu tudzież komputera. Dyskusja była długa, dobrego imienia “sakiew” broniłem do upadłego, tak czy inaczej – nazewnictwo pozostało u nas do dziś.

Ten przydługi wstęp był mi niezbędny, aby móc teraz stwiedzić, że twórczość...

Grzybo | 2014-08-29
Przeczytana: 24 października 2014