Tajniki pisania czyli 100 reguł i wzorów dobrego tekstuPoradnik

Wydawnictwo: Videograf II
poradniki

Książka Tajniki pisania, czyli 100 reguł i wzorów dobrego tekstu traktuje głównie o pisaniu związanym z pracą zawodową i prowadzeniem interesów. Autor profesor Politechniki Wrocławskiej, od wielu lat wykładający tam komunikację społeczną, mający w swym dorobku wiele książek i kilkaset artykułów omawia większość zagadnień na podstawie własnego doświadczenia, korzystając też z bogatej literatury przedmiotu. Uwzględniając specyfikę polskiego obyczaju i nawyków, koncentruje się na umiejętności przekonywania ludzi za pomocą tekstów pisanych. Poruszone tu zostały m.in. takie zagadnienia, jak: etapy powstawania dobrego tekstu, sztuka pisania listów, korespondencja elektroniczna, pisanie notatek służbowych, tekstów naukowych i reklamowych czy pisanie dla mediów. Powstał w ten sposób nowoczesny poradnik, adresowany do szerokiego kręgu Czytelników, który będzie pomocny w wielu codziennych sytuacjach.

nika-o2o6 | 2016-12-02
litpawel | 2015-07-30