Okładka książki Angielski: 600 fiszek phrasal verbs z ćwiczeniami dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Edgard encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Edgard
2011-01-01
2011-01-01

Fiszki to małe karteczki wycięte z papieru lub tektury. Po jednej stronie znajduje się słówko w języku obcym, a po drugiej stronie tłumaczenie tego słówka. Fiszki z kontekstem mają dodatkowo podany przykład, dzięki czemu później łatwiej można tworzyć poprawne wypowiedzi. Czytając wiele opinii osób uczących się języków obcych można wysunąć pewien wniosek - że to właśnie fiszki są tym numerem jeden jeśli chodzi o szybki sposób zapamiętywania.

Warto zacząć od tego, czym są same 'phrasal verbs'. Są to angielskie czasowniki złożone składające się z odmiennej formy czasownika i nieodmiennego przyimka. Czasowników do opanowania jest naprawdę wiele, ale nauka ich daje wiele korzyści; przede wszystkim nasze słownictwo się wzbogaca, a osoba która już to umie może być z siebie dumna.

To moje pierwsze ,,spotkanie'' z fiszkami i uważam je za jak najbardziej udane! Mimo że przyszły dopiero kilka dni temu, ja już polubiłam naukę tym sposobem i mogę ją polecać innym osobom. Co mnie pozytywnie zaskoczyło? Myślałam że metoda ta, nie będzie przynosiła zadowalających efektów, a jest zupełnie odwrotnie. Uczę się czasowników złożonych, ale również nowych słówek, które występują w zdaniach. Kurs ten podzielono na 22 praktycznych grup tematycznych, co ułatwia zapamiętywanie. Dodatkowo do zestawu została dołączona grupa 100 fiszek z ćwiczeniami, które mają pozwolić nam sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę. Można też uzupełnić samodzielnie 20 pustych fiszek.

Otwierając małe pudełko z fiszkami można trochę się przerazić ilością małych kartoników, ale gdy zrozumiecie zasady, metody nauki, i wybierzecie sami jaka jest dla Was najlepsza, zapamiętywanie nowych czasowników będzie wielką przyjemnością. Kolejnym plusem jest to, że uczyć możecie się w dowolnej chwili i miejscu i nic nie będzie Wam w tym przeszkadzało. Fiszki to nieduże kartoniki, a pudełko z nimi również nie jest duże. Metoda PRZECZYTAJ>OBRÓĆ>ZAPAMIĘTAJ, sprawdza się w 100%, a wygląda to tak:
Podsumowując, nauka fiszek jest jednym z wielu sposobów nauki języków obcych, ale według mnie jednym z najlepszych. Phrasal verbs nie są takie straszne jak można na początku uważać. Dlatego 600 fiszek phrasal verbs z ćwiczeniami mogę polecić wszystkim osobom uczącym się języka angielskiego już od jakiegoś czasu. Metoda ta na pewno Was nie zawiedzie, a korzyści płynące z nauki będzie już widać po krótkim czasie! Polecam serdecznie i życzę miłej nauki!

Przeczytaj, obróć, zapamiętaj - w trzech słowach tkwi tajemnica niewielkich karteczek, które podbiły serca osób uczących się języka obcego. Czy rzeczywiście fiszki pomagają szybko i bezboleśnie opanować materiał przydatny do komunikacji, niezbędny na testach i sprawdzianach? Zajrzyjmy do niewielkiego pudełeczka wypełnionego phrasal verbsami, by przekonać się na własnej skórze dlaczego warto...

Zestaw: "Angielski 600 fiszek..." składa się z pięciuset kartoników, które uczą najpopularniejszych czasowników frazowych oraz stu pozwalających utrwalić nabytą wiedzę za pomocą ćwiczeń. Phrasal verbsy zostały podzielone na kategorie tematyczne oznaczone niewielkimi rysunkami w prawym górnym rogu karteczek. W pudełku nie brakuje określeń dotyczących relacji międzyludzkich, domu i rodziny, ale są też te odnoszące się do pracy i biznesu. Jak na fiszki przystało, każdy kartonik z jednej strony prezentuje czasownik frazowy w języku angielskim, z kolei na drugiej tłumaczy go w języku polskim.

Czy fiszki zasługują na pochwały, którymi są wręcz zasypywane? Jeszcze miesiąc temu nie umiałabym odpowiedzieć na to pytanie. Dzisiaj przyznaję, że tak! Spędziłam mnóstwo godzin z zestawem pięciuset fiszek, ale nauka nie była męcząca jak zwykle. Wystarczyło podzielić je na grupy niewielkich rozmiarów i włożyć kilka do portfela, na półkę z książkami (do lodówki :)),użyć ich zamiast zakładki do książki i czytać kilka razy dziennie, by wcale nie zauważyć, że się uczę, ale jednocześnie dowiedzieć się, co ma na myśli bohater filmu mówiący swojemu przyjacielowi: "You shouldn't bottle your anger up".

Kartoniki zostały rewelacyjnie zaprojektowane. Nie są zbyt twarde, ale też nie wyginają się przy każdej okazji. Czasowniki frazowe są wyróżnione na szarym tle, dzięki czemu od razu rzucają się w oczy. Poniżej znajdziemy przykład użycia phrasal verbsa w zdaniu. To ostatnie nie tylko ułatwia zapamiętywanie określeń, ale też jest przydatne przy uczeniu się języka w praktyce. Bez tego zrozumienie prawdziwego sensu określenia mogłoby być trudne.

Jak się okazało, zestaw: "Angielski 600 fiszek Phrasal Verbs z ćwiczeniami" to propozycja idealna dla kogoś takiego jak ja - lubiącego uczyć się języka angielskiego, ale mającego problemy z czasownikami frazowymi. Phrasal verbsy od zawsze były moją słabą stroną, teraz znam je lepiej niż kiedykolwiek. Jestem również zadowolona z poziomu wyrażeń, których miałam okazję się uczyć. Część znałam już od dawna, niektóre słyszałam po raz pierwszy w życiu, a to bardzo ułatwiło mi naukę. Polecam to niewielkich rozmiarów pudełko wszystkim tym, którzy chcieliby nauczyć się do ważnego egzaminu lub poszerzyć wiedzę z zakresu języka obcego! Z pewnością nie pożałujecie czasu spędzonego z tymi kartonikami.

• Rec
  • Języki