Wilcze legowisko

źródło okładki: Własne

| 2017-01-27
Na półkach: Tabula rasa 2017
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Temat Wilczego Szańca jest mi bardzo bliski. Zafascynowało mnie to miejsce i jego historia, głównie dzięki wspaniałemu przewodnikowi, który oprowadzał naszą wycieczkę przez las pełen monumentalnych, choć nadgryzionych zębem czasu, betonowych bloków - jedynej pamiątki po ogromnych, niemieckich bunkrach wysadzonych przez Armię Czerwoną.
Ale na początek może troszkę faktów. Troszeczkę, bo skoro tu jesteście, to pewnie już coś niecoś wiecie na ten temat.
Jak czytamy na Wikipedii: 'Wilczy Szaniec - w latach 1941–1944 kwatera główna Adolfa Hitlera. Kwatera została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR. 20 lipca 1944 Claus von Stauffenberg i Werner von Haeften dokonali tu nieudanego zamachu na życie Hitlera'.
Po resztę informacji odsyłam do różnych publikacji, bo naprawdę warto.
Poznanie tego miejsca było dla mnie niezapomnianym przeżyciem. Najlepiej świadczy o tym fakt, że byłam tam kilka lat temu, a ciągle wspominam Wilczy Szaniec z wypiekami na...

Bartolomeo13 | 2016-04-22
Przeczytana: 15 sierpnia 2014