Moje życie i psychoanaliza

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza
DaiHelsing

"Moje życie i psychoanaliza" to książka szczególna - rodzaj osobistego wyznania wielkiego myśliciela, twórcy kierunku, który zrewolucjonizował poglądy na temat ludzkiej psychiki i wywarł znaczący wpływ na naukę, kulturę i obyczajowość XX wieku. To opowieść człowieka, który jedynie dzięki wytrwałej pracy i silnemu uporowi mógł zrealizować swoje osobiste plany. Historia zmagań z...

To opowieść człowieka, który jedynie dzięki wytrwałej pracy i silnemu uporowi mógł zrealizować swoje osobiste plany. Historia zmagań z przeciwnościami i niechętnymi nastawieniami licznych kręgów do formułowanych teorii, dokonywanych odkryć i proponowanych metod psychoterapeutycznych (hipnozy i sugestii w leczeniu nerwic, teorii snów, roli seksualności w życiu człowieka, podziału osobowości - z nieświadomością, instynktem Erosa i śmierci, kompleksem Edypa), ukazana na tle świata nauki i sztuki Wiednia i Paryża ubiegłego i pierwszych dziesięcioleci naszego stulecia.

Liczne ilustracje przedstawiają Freuda, jego rodzinę, wielkich nauczycieli, współpracowników, kontynuatorów oraz miejsca z nim związane.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl/k/77459/Moje-zycie-i-psychoanaliza

BookBasset | 2013-03-26

Bardzo interesująca pozycja, która przybliża nam życie jednego z najsłynniejszych badaczy ludzkiego umysłu. Informacje są podawane przejrzyście, a autor swój życiorys uzupełnia nijako biografią swojej teorii od jej początków aż do ostatecznego ukształtowania. Obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych tą postacią.

yootsuu | 2016-07-25
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

ta krótka książeczka może stanowić wstęp do zgłębiania tematu psychoanalizy i osobowości, jaką był Freud. na te ponad sto stron spojrzymy na świat jego oczami. książkę przeczytałam, mając już dosyć sporą wiedzę w tym zakresie, dlatego nie odkryłam w niej nic nowego, stąd też ocena. a, i uważam, że okładka jest dosyć okropna, nikt nie wpadł na nic lepszego?

Nowik | 2017-03-30

Trochę czuje niedosyt. Zygmunt ciekawie opisał swoją karierę zawodową ale brakuje trochę tego "błysku". Tak w ogóle dobrze jakby portal zmienił okładkę na obecną.

Olaf Koprowicz | 2016-10-12

Dla fanów autora.