Okładka książki Jak wyrażać miłość? Gesty, słowa, pieszczoty

Jak wyrażać miłość? Gesty, słowa, pieszczoty

Autor:
tłumaczenie
Stanisław Pyszka
Parlare l'amore : terapia delle coccole
wydawnictwo
typ
papier
4,33 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Kiedy się kocha, jest się całkowicie pochłoniętym przez miłość, kocha się całym sobą: z pasją, całym ciałem i całą duszą... Istnieje różnica, i to zasadnicza, pomiędzy mówieniem o miłości i wyrażaniem miłości. Samo mówienie o miłości nie wyraża w pełni stanu zakochania. Bowiem kiedy się kocha, jest się całkowicie pochłoniętym przez miłość, kocha się całym sobą: z pasją, całym ciałem i całą duszą. Dlatego wyrażanie miłości musi angażować całkowicie kochającą osobę we wszystkich aspektach jej życia. Nie można pozostawać nieczułym, zwracając się do ukochanej osoby. Niekiedy wystarczy ton głosu, spojrzenie, uścisk dłoni, pocałunek, pieszczoty; okazane ukochanej osobie w odpowiedniej atmosferze wyrażają dobroć, czułość, zrozumienie, zainteresowanie, jednym słowem: miłość.

źródło opisu: Wydawnictwo eSPe, 2008

Opinie czytelników
pheosia | 2011-01-16
Na półkach: Ulubione, 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 stycznia 2011

Niezwykła książka! Dla każdego, nie tylko dla par, ponieważ autor porusza zagadnienie okazywania miłości wielopłaszczyznowo - począwszy od relacji matki i noworodka, przez wzrastanie dziecka, relacje między przyjaciółmi, współpracownikami, obcymi sobie osobami, aż po związek małżeński.
I nie przypadkiem użyłam słowa "okazywania". Pierwszy rozdział w całości traktuje o różnicy w wyrażaniu miłości słowami, gestami i całym sobą. To niestety często popełniany błąd, kiedy wydaje się nam, że wystarczy mówi o tym, co czujemy i to jest właśnie "wyrażenie siebie". Nic bardziej mylnego!
Dalsze rozdziały są zachwycającą wędrówką po całej rozpiętości gestów i sposobów wyrażenia uczuć. Począwszy od spojrzeń, wśród których autor wyróżnia te obiektywizujące, traktujące przedmiotowo, błogosławiące, czyli akceptujące w całości (np. spojrzenie matki na swoją pociechę) oraz miłujące (kochanków), przez głos, podanie dłoni, uścisk, pieszczotę, pocałunek, po stosunek seksualny. Przy każdym z nich znajdzie...

Gosieńka | 2013-07-28

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku