Kłopotliwy spadek

Tłumaczenie: Anna Just
Cykl: Lena ze Słonecznego Wzgórza (tom 1)
Wydawnictwo: Edipresse
Hurra, ich habe geerbt!/ Rote Rosen fur Bettina
9788377692097
Caaroolinka

Lena ma niespełna trzydzieści lat i właśnie odziedziczyła po ojcu malowniczo położoną wiejską posiadłość.Mimo wahania decyduje się na porzucenie dotychczasowego życia i ucieczkę z dużego miasta. To, co zastaje po przyjeździe na Słoneczne Wzgórze, okazuje się dużo piękniejsze niż we wspomnieniach. Sielski krajobraz z bujną,pełną barwnego przepychu roślinnością, oplatająca turkusowe oczka jezior, przywołuje wspomnienia o miłości, którą przeżyła tu jako młoda dziewczyna. Musi jednak stawić czoła codzienności i zdecydować o przyszłości tego pięknego miejsca. Czeka ją wiele trudnych wyzwać, ale osłodzi je niespodziewane, gorące uczucie.

źródło opisu: Edipresse, 2012

źródło okładki: www.literia.pl

Lidia | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Saga inna niż sagi norweskie. Bohaterką jest Lena , młoda kobieta, która odziedziczyła w spadku po ojcu piękną posiadłość. Bez wahania przenosi się więc do miejsca , którego unikała ze względu na traumatyczne osobiste wspomnienia. Jak się później okazuje, była to najlepsza decyzja jej życia. Saga liczy 47 tomów. Do tej pory przeczytałam 10. Dobrze napisana, lekka , relaksująca lektura. Dla mnie stanowi miłe chwile relaksu i przyjemności. Minusem jest to ,że autorka często przypomina ważne dla akcji sagi wątki z życia głównej bohaterki. Z tego też powodu czytelnik może zacząć czytanie sagi od dowolnego tomu. Jest to chwilami męczące . Niemniej jednak to mała niedogodność, albowiem lektura jest naprawdę interesująca.

Karolina | 2014-11-18
Przeczytana: 20 listopada 2014

Rewelacyjna. Dawno nie czytałam tak lekkiej książki :-)

lubka | 2012-10-01

Przesłodzona i naiwna. Tłumaczenie pełne błędów. Szkoda czasu i pieniędzy.

Julita | 2017-03-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Całkiem przyjemna do czytania, niedługa :)

Nastrojka8 | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018