rysunek
poradniki

Kurs ten przybliży ci - krok po kroku - techniki rysunkowe. Bogato ilustrowane przykłady zawieraja bowiem zarówno wiadomości podstawowe, jaki i kompletne projekty rysunkowe, sprawiając, że rysowanie staje się łatwe jak nigdy dotąd. Pierwsza częśc książki przedstawia najważniejsze techniki podstawowe, jak szrafowanie, operowanie swiatłocieniem, głębię i perspektywę. Tematem drugiej części jest rozpoznawanie form podstawowych w naturze. Dzięki temu uczymy się, jak bez trudu wykonywać szkice i rysunki przedstawiające rośliny i zwierzęta, niebo i wodę. W trzeciej części prezentowane są kompletne projekty rysunkowe - pejzaż, martwa natura, portrety zwierząt - podzielone na łatwe do opanowania etapy. Używamy rozmaitych narzędzi: ołówka, kredy i węgla rysunkowego, a rysujemy na białym lub barwionym papierze.

źródło opisu: DELTA W-z, 2009

talitha_kum | 2011-10-26
Przeczytana: 26 października 2011

Bardzo fajny poradnik w formie albumu dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rysowaniem. Zawiera wiele praktycznych wskazówek, inspiracji i informacji. Ogólnie pozycja godna polecenia, również na prezent dla początkującego miłośnika zabaw z ołówkiem. :)

Davia | 2013-08-05
Kedziorel | 2013-03-16