Wyzwanie czytelnicze LC

Rysunek. Odkryj talent dzięki prawej półkuli mózgu

Tłumaczenie: Dariusz Rossowski
Wydawnictwo: Aha!
The New Drawing on the Right Side of the Brain
rysunek, Dariusz Rossowski
poradniki
Precious

Tylko kilka dni ćwiczeń dzieli cię od umiejętności realistycznego rysowania dowolnego przedmiotu, w tym od sporządzania portretów i autoportretów. • Rewelacyjny kurs dla amatorów oraz nowe ujęcie procesu rysowania dla profesjonalistów. • Każdy kto umie pisać ołówkiem, jest w stanie realistycznie rysować. • Sekretem wielkich rysowników...

• Każdy kto umie pisać ołówkiem, jest w stanie realistycznie rysować.
• Sekretem wielkich rysowników jest umiejętna obserwacja modela.
• Po kilku dniach kursu wykonasz swój własny autoportret.
• Doskonały poradnik również dla nauczycieli rysunku.

źródło opisu: Wydawnictwo Aha!, 2015

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

Yoka | 2018-10-10
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 10 października 2018

Pierwszy raz spotkałam się z podręcznikiem uczącym umiejętności. Książki zawsze kojarzyły mi się z nabywaniem wiedzy. Zdobywanie umiejętności wymaga informacji zwrotnej, ukierunkowania, a o to w książkach co najmniej trudno. A tutaj proszę, jaka niespodzianka!
Punktem wyjścia jest funkcjonowanie mózgu i psikusy jakie nasz mózg nam płata. Chociażby przekonanie, że oczy są w 3/4 wysokości twarzy, podczas gdy tak naprawdę, są w połowie. Mózg zmusza nas do widzenia tego w co wierzymy, a nie tego jak świat naprawdę wygląda.
Ta książka uczula na pułapki mózgu, w które wpadamy i które utrudniają nam wykonanie realistycznych rysunków. Pokazuje jak widzieć, a nie jedynie patrzeć.
Przeszłam cały kurs i jestem zdumiona efektem. Bardzo polecam tak uczniom, jak i nauczycielom rysunku.

Books_Culture | 2015-05-28
Przeczytana: 28 maja 2015

Nauka rysowania paradoksalnie przestaje być „nauką rysowania”. Staje się nauką docierania do systemu pracy mózgu, stosownego dla rysunku. Dotarcie do tego wizualnego trybu pracy powoduje, że widzisz szczegóły i proporcje w sposób charakterystyczny dla artystów.

Książka pani Betty Edwards, nareszcie pojawiająca się na polskim rynku, jest niezwykła przynajmniej z trzech powodów. Po pierwsze, w nadzwyczajny, a zarazem prosty sposób pokazuje i uczy, jak w krótkim czasie wprawić się w sztuce rysowania, jak się nią zachwycić i dalej doskonalić umiejętności. Po wtóre, udowadnia, że rysować potrafi każdy, a sprawdziłem to sam, po lekturze tej książki sprzedając własnoręcznie sporządzone portrety. I wreszcie, jest to książka optymistyczna, budząca wiarę w nasze możliwości, zwłaszcza w te, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy… A więc czytaj i rysuj. I rośnij. Z tym talentem przyszedłeś na świat.

*...

alison2 | 2015-05-27
Przeczytana: 21 maja 2015

Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam podziwiać jakiś rysunek czy obraz i pomyśleć, jak fajnie byłoby potrafić tak pięknie rysować czy malować? Pewnie tak. Co by się jednak stało, gdybym zaproponowała, że opłacę Wam kurs rysowania? Zakładam, że wiele osób nie przyjęłoby takiego prezentu, tłumacząc, że nie potrafią rysować, więc szkoda pieniędzy. Pozwólcie, że teraz nieco zmienię sytuację. Załóżmy, że proponuję Wam kurs języka obcego, którego zawsze chcieliście się nauczyć. Czy również odmówilibyście twierdząc, że nie potraficie porozumiewać się w tym języku? No właśnie...

Jest faktem, że niektóre osoby posiadają niesamowity dar, któremu większość z nas nigdy nie dorówna. Prawdą jest jednak również fakt, że każdy, kto potrafi posługiwać się ołówkiem, wykazuje się szczerą chęcią i odrobiną cierpliwości, jest w stanie wykonać realistyczny rysunek. Właśnie z tego, jakby nie spojrzeć słusznego założenia,wychodzi autorka książki "Rysunek. Odkryj talent dzięki prawej półkuli...

BlueSugar | 2018-12-13
Na półkach: Przeczytane, Ciekawostkowo