Kaczuszka Omi na wycieczce

BIS
2011-02-01
2011-02-01
48 min.

Jak zapewne każdy wie, origami jest to japońska sztuka składania papieru. Jednak czy wiecie, że już przedszkolaki można z tą sztuką zapoznać. Idealnie nadaje się do tego origami płaskie z koła o czym ostatnio przekonaliśmy się z Oliwierem dzięki książeczce "ORIGAMI Z WIERSZYKAMI - Kaczuszka Omi na wycieczce"

Przyznam się, że na początku wydawało mi się, że nawet taki rodzaj origami będzie za trudny dla Oliwiera. Oj jak bardzo nie doceniłam synka :/

Najpierw poczytaliśmy sobie kilka razy o przygodach kaczuszko Omi.
Już samo opowiadanie jest wciągające i mądre. W bardzo ciekawy sposób przekazuje dziecku zasady ruchu drogowego.

Do tego w treść wplecione są zabawne wierszyki, które uzupełniają instrukcję wykonania danego modelu.Jak widać ilustracje to właśnie modele zrobione z origami z koła.
W książce znajduje się 10 opisanych wzorów , ale inne ilustracje mogą posłużyć za inspirację do poszukiwania własnych rozwiązań.

Do książki jest gotowy zestaw kółek, który pozwoli na wykonanie wszystkich modeli. My na początku, cały zestaw rozłożyliśmy sobie na kupki i pochowaliśmy do osobnych kopert, by w razie potrzeby od razy zacząć pracę twórczą a nie wybieranie kółek z całego kompletu.

Po kilkakrotnym przeczytaniu przygód kaczuszki, spytałam Oliwiera czy chce sobie taką zrobić. Odpowiedź oczywiście brzmiała "TAK".
Z wielkim zapałem zabrał się do pracy.

Z rozpędu zrobił dwie kaczuszki. Jedną podpisał Omi a drugą Ami :)
Widząc jak Oliwierowi idzie składanie i przyklejanie, nie wahałam się już by podsuwać mu kolejne modele. Synek sam wybierał na co ma ochotę. Zrobiliśmy zatem helikopter...
A także jeża i poziomkę.Model stokrotki wykorzystaliśmy do zrobienia laurki na Dzień Ojca.

Tak oto dzięki Kaczuszce Omi odkryliśmy nową pasję Oliwiera. Jestem pewna, że zrobimy jeszcze wiele kółeczkowych modeli origami, nie tylko z tej książki ale również innych, bo "Origami z wierszykami" to cała seria.
Książka idealnie nadaje się by naukę zamienić w zabawę. Dziecko nie wiadomo kiedy uczy się zasad, ćwiczy koordynację wzrokową, odwzorowywanie, usprawnia motorykę małą a przede wszystkim świetnie się bawi.

źródło: http://www.urwiskowo.com.pl/2012/06/origami-z-wierszykami-kaczuszka-omi-na.html

Przyznam się, że na początku wydawało mi się, że nawet taki...

Fajne połączenie opowiadania z wierszykami oraz instrukcjami do wykonania samodzielnych obrazków kółkowego origami :)

To opowiadanie jest o małej, ciekawskiej kaczuszce Omi, jej czterech siostrach oraz mamie kaczce i tacie kaczorku...

Poczytamy tutaj o jednym dniu z życia kaczej rodzinki, a dokładniej to o przygodach jakie spotkały ich podczas spaceru nad rzeczkę.

"Zwinne kółka kolorowe
wyskoczyły na podłogę.
Tutaj żółte, tam czerwone...
Ale co to?...Dziub?Ogonek?
Skrzydła...kuper...kacza nóżka
Och! To przecież jest kaczuszka"

Na początku kaczuszki spotykają konika, później jeża, auto, helikopter, panią poziomkę, motocykl, zebrę, a na koniec ucinają sobie pogawędkę z policjantem i podziwiają ogromny i głośny pociąg. A kiedy wreszcie dochodzą do rzeczki, Omi udaje policjantkę :)

Jest to przyjemne, wesołe opowiadanie przeplatane ciekawymi wierszykami oraz instrukcjami jak wykonać z origami spotkane przez kaczuszki postacie i pojazdy :)

Na dodatek można dokupić komplet kółeczek z papieru dostosowanej specjalnie do tej książeczki :) Dzięki temu w bardzo łatwy sposób wykonamy wszystkie prace origami opisane w niej :)

Wracając do książki, nam bardzo się spodobała :) Nikuś od razu zażyczył sobie, abym mu ją przeczytała i śmiał się w głos kiedy oglądał "okrągłe" obrazki :) Origami jeszcze nie robiliśmy, ale jestem pewna, że Mały będzie zachwycony :) Uwielbia prace plastyczne pod każdą możliwą postacią, także książeczka jest dla nas doskonała :)

• BIS

Dodaj cytat z książki Kaczuszka Omi na wycieczce