Przeskok ewolucyjny od kryzysu do życia w harmonii

Okładka książki Przeskok ewolucyjny od kryzysu do życia w harmonii Bruce Lipton
Okładka książki Przeskok ewolucyjny od kryzysu do życia w harmonii
Bruce Lipton Wydawnictwo: Medium popularnonaukowa
2012-01-01
9788361987222
Jerzy Paweł Listwan
bruce lipton przeskok

Ciekawy tytuł opisujący rozdroże systemowo-mentalne na którym obecnie się znaleźliśmy. Książka pisana ponad 10 lat temu, aczkolwiek aktualna do dziś. Znaleźliśmy się w globalnej matni i jakoś sensownie trzeba z niej wyjść. Autorzy opisują zagadnienia problemu i kierują na ogólnie ujęte alternatywy(w sensie zmiany naszych postaw). Jedynie co było trochę męczące to to, że autorzy za bardzo skupiali się na samych Stanach Zjednoczonych, zamiast skupić się bardziej na zmianach globalnych.

Gdyby nie męczące chwilami wątki historyczne odnośnie Ameryki to byłoby idealnie. Autorzy świetnie ukazali nasz wpływ na rzeczywistość. Książka obowiązkowo do przeczytania dla każdego zastanawiającego się nad światem i swoim wpływem na niego.

Mnóstwo cennej obszernej wiedzy z różnych dziedzin, którą chłonęłam jak mogłam. Ciekawie wyjaśnione uwarunkowania społecznych zjawisk a także porywająca wiedza z biologii i historii. Zdarzały się powtórzenia ale w ostatecznym podsumowaniu pozycję uważam za bardzo ważną. Może wydawać się, że w przesłaniu książki przyświecają autorom dość utopijne idee dla tych, którzy uważają , że nasz świat ze swojej natury jest dualny jednak autorzy zwracają uwagę jak wiele zależy od nas. Bardzo cenię dr Bruca Liptona, wspaniale, że są na świecie tacy ludzie.

Trochę długa i rozwlekła. Ale zakres tematyki jest szeroki. Czytałem na raty, skacząc po książce. Jednak warto było przebrnąć. Mnóstwo ciekawych, dających do myślenia informacji (wiele odsyłaczy do innych lektur).

Nawet gdyby traktować tę książkę jako zbiór ciekawostek, warto przeczytać. W rzeczywistości jest owa lektura jednak czymś więcej, spójnym spojrzeniem autorów na dzieje ludzkości i zarysowaniem kierunku dalszej ewolucji naszej cywilizacji.

• Rozwój osobisty
  • Do kupienia