Granice w życiu nastolatków. Kiedy mówić tak, jak mówić nie

Tłumaczenie: Grażyna Kożusznik
Wydawnictwo: Koinonia
Boundaries with teens. When to say yes, how to say no

Jeśli... zastanawiasz się, jak kochać swoje dziecko, kiedy ma naście lat i nagle odrzuca Twoją miłość, nieudolnie próbuje być niezależne... Szukasz pomysłów na pełne mądrości podejście, które nie tylko może pomóc przetrwać burzliwe nastoletnie lata Twojego dziecka, ale również wyznaczy mu bezpieczne granice wchodzenia w dorosłość... Pragniesz odkryć świat nastolatka, zrozumieć, jak myśli, co czuje i czego pragnie Twój nastolatek... Potrzebujesz konkretnych przykładów, jak najlepiej zareagować w odniesieniu do konkretnych problemów czy w zaistniałych sytuacjach... Chcesz okazywać mu miłość i jednocześnie wprowadzać zdrowe ograniczenia oraz dobre zasady... To dzięki tej książce możesz zdobyć nie tylko potrzebne informacje, ale również cenne umiejętności, niezbędne dla wszystkich rodziców nastolatków: kiedy mówić tak i jak mówić nie, czyli jak wprowadzać zdrowe, oparte na miłości granice.

źródło opisu: Wydawnictwo Koinonia, 2009

źródło okładki: http://www.koinonia.org.pl/

Izabela | 2013-11-25

Uważam,że jest to jeden z lepszych poradników jak wychować nastolatka.
Sprawdziłam na własnym dziecku i rady zawarte w tej książce bardzo mi pomogły.
Autor bardzo czytelnie opisuje jak rozmawiać i postępować z nastolatkiem, jak określać granicei jak sobie poradzić z typowymi problemami dorastającego dziecka.
Szczerze polecam!!! mi pomogła

Joanna1969 | 2014-06-22
Przeczytana: 27 lutego 2014

Jak wszystkie tego typu pozycje,pełna może i dobrych pomysłów i spostrzeżeń ale nie zawsze dających się wprowadzić w życie.Mimo to polecam.

notized | 2016-07-20
Uleczkaa38 | 2014-03-25