Mądrzy Rodzice

Wydawnictwo: Świat Książki
The Science of Parenting
dziecko, rozwój, psychologia, adhd
Ewa

Pierwszy praktyczny podręcznik dla rodziców i opiekunów, opisujący najlepszy sposób wychowania dziecka. Kompletny i kompetentny poradnik pomocy, oparty na badaniach naukowych. W jaki sposób dotyk, śmiech i zabawa stymulują hormony zwiększające umiłowanie życia. Jak reagować na napady złości i łzy. Co zrobić, by nasze dzieci nie cierpiały w przyszłości z powodu depresji, lęku i innych problemów z równowagą psychiczną. Fakty i mity na temat popularnych teorii sposobów wychowania.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/221956

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/221956

Oficjalna recenzja
Anakolut książek: 588

Mądrym rodzicem być

Któż z nas, szykując się na powitanie nowego członka rodziny, nie chciałby przy okazji otrzymać kompleksowej instrukcji obsługi tego skomplikowanego „sprzętu” jakim jest młody człowiek? Z pomocą świeżo upieczonym rodzicom wyszła Margot Sunderland, angielska psycholog dziecięca, autorka poradnika pod tytułem „Mądrzy rodzice”.

Tytuł ten jest zbiorem odpowiedzi na wiele istotnych pytań, jakie nurtować mogą nas na początku trudnej drogi wychowania dziecka. Autorka skupia się na najróżniejszych aspektach rozwoju małego człowieka, jak sen i usypianie, płacz, samodzielność, czy kwestie psychiki dziecka - stosunek do innych dzieci, opanowanie gniewu, radzenie sobie z rozłąką, itp. Książka zawiera wiele naukowych wyjaśnień nietypowych zachowań – dowiemy się na przykład, dlaczego zjedzenie dużej ilości słodyczy na pusty żołądek może „nakręcać” dziecko, lub jak działają hormony biorące udział w odczuwanie miłości i przywiązania. Poradnik ten porusza też tematy ściśle związane ze zdrowiem i życiem dziecka, jak zespół nagłej śmierci niemowląt, czy nadpobudliwość psychoruchową, znaną jako ADHD. To zbiór naprawdę cennych informacji, który każdego nowego rodzica czegoś może nauczyć - i choć nie wszystkie przedstawione praktyki muszą pasować do naszej wizji rozwoju dziecka, to przy odpowiednim dostosowaniu sposobu postępowania z własnym potomkiem, możemy z powodzeniem wykorzystać tę lekturę by stać się tytułowymi Mądrymi Rodzicami.

Książka została wydana w eleganckiej, twardo-okładkowej,...

Książka została wydana w eleganckiej, twardo-okładkowej, bogato ilustrowanej formie. Wydawca zadbał o właściwą ekspozycję najważniejszych informacji - kluczowe porady i ciekawostki zostały wydzielone na marginesach - a całość napisana jest zrozumiałym językiem, solidnie przełożonym na polski przez Agnieszkę Wyszogrodzką-Gaik. Książka, choć nie najtańsza, jest zatem warta swej ceny - tym bardziej, że jej lektura ma przynieść pożytek przede wszystkim naszym dzieciom - a czego się dla nich nie robi?

Polecam „Mądrych Rodziców” wszystkim tym, których trudy rodzicielstwa przerażają i wydają się niezbadaną tajemnicą. Ta lektura pokaże wam, że nic nie jest tak straszne, jak może się wydawać. Czasami wystarczy tylko właściwe nastawienie.

Paweł Kukliński

moneygrabbing | 2017-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2017

Bardzo fajna książka z licznymi przykładami oraz podstawami naukowymi. Dzięki niej mam trochę inny obraz tego jak wcześniej myślałem o wychowaniu dzieci.
Polecam wszystkim rodzicom przeczytać tę książkę lub podobną z tej dzieciny. Pomoże lepiej zrozumieć maluchy oraz wychować na lepszych ludzi.

| 2013-07-12
Na półkach: Przeczytane, Rodzina

Perfekcyjny poradnik dla każdego rodzica. Jest trochę zdjęć przez co całość materiału nie przytłacza i nawet ci, którzy książki omijają szerokim łukiem powinni dać sobie radę z całością materiału. Naprawdę warto, wszak to rodzice wychowują teraz społeczeństwo, w którym przyjdzie nam wszystkim niebawem żyć. Jest mnóstwo naukowo potwierdzonych faktów i zero lania wody, krótko, zwięźle i na temat.

Hilde | 2016-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2016

Bardzo dobra książka, mimo trudnej tematyki dobrze się czyta. Pozwala spojrzeć zarówno na dziecko, jak i na nasze zachowania z całkiem innej perspektywy. Nie ze wszystkim się zgadzam i nie wszystko mi się podoba, ale same reakcje, hormony i procesy zachodzące w mózgu opisane w przystępny i zrozumiały sposób.

Zdecydowanie polecam.

Debrah | 2015-07-30

Polecam pierwsza połowę książki. Druga - począwszy od napadów małego Nerona - niet

dagins | 2015-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Rekordowo długo czytana przeze mnie książka (prawie rok). A to dlatego, że zawiera bardzo wiele informacji na temat rozwoju emocjonalnego dziecka, głównie w perspektywie (i to jest ciekawe) zmian biochemicznych w mózgu, powstających pod wpływem bodźców (lub ich braku) z otaczającego nas świata. Kluczowym zadaniem rodzica jest, wg tezy autorki, bycie regulatorem emocji dziecka; nie można jednak dobrze pełnić tej funkcji, jeśli samemu nie jest się w emocjonalnej równowadze (którą wspomaga odpoczynek bez dziecka i interakcje z innymi dorosłymi). Publikację wzbogacają "studia przypadków", czyli konkretne sytuacje z życia wzięte. Lektura zdecydowanie nie na jeden wieczór, polecam nie tylko rodzicom, ale i nauczycielom.

Dotta | 2012-11-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: listopad 2012

Zupełnie nowe spojrzenie na wychowanie małego człowieczka :)
Mądrzy rodzice=szczęśliwe dziecko :)

BiG_m | 2014-04-25
Przeczytana: 06 listopada 2012

Jedna z lepszych książek o rodzicielstwie jaką kiedykolwiek czytałam.
Bardzo gorąco polecam!

drapichrustka | 2016-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2017

Do ksiazki "Madrzy rodzice" podchodzilam dosyc sceptycznie. Ciesze sie ze udalo mi sie ja przeczytac, poniewaz zawiera wiele wartych uwagi i przemyslenia faktow na temat dzieciecego mozgu, jego rozwoju na roznych etapach zycia a takze ogromnego wplywu jaki my rodzice na niego mamy. Swiadomosc tego jest niezwykle wazna, poniewaz przez wlasciwe wychowanie i podchodzenie do jego uczuc od pierwszych dni, wplywamy na to jakim czlowiekiem bedzie w doroslym zyciu. Ksiazka porusza tematy bliskosci, czulosci i stresu. Podaje przyklady jak wazna jest uwaga poswiecana dziecku, ale i stawianie mu granic. Co wiecej, autorka zwraca uwage, ze aby byc dobrym rodzicem trzeba tez zadbac o wlasne samopoczucie. W ksiazce, niektore kwestie poruszane sa kilkukrotnie na lamach roznych rozdzialow, przez co ksiazka jest dluzsza niz moglaby byc.Moze to byc meczace, nie powinno natomiast przeszkadzac przy problemach z koncentracja np. w ciazy, bo bedzie swietnym utrwaleniem najwazniejszych kwestii :)

Łukasz Czechowski | 2013-08-23
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Książka na pewno porusza ważne tematy i zawiera kilka ciekawych informacji, ale niestety napisana jest jak "dla debili". Czytanie na co drugiej stronie, że jak dziecka nie przytulę, to w jego mózgu zajdą nieodwracalne zmiany było zbyt męczące i książki nie przetrwałem do końca.

uszas | 2013-09-23

Lektura obowiązkowa każdego rodzica!