Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bogaty Polak Biedny Polak". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Złote Myśli
6,14 (28 ocen i 5 opinii) Zobacz oceny
10
0
9
3
8
3
7
7
6
8
5
3
4
1
3
1
2
0
1
2
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788377012246
liczba stron
203
kategoria
biznes, finanse
język
polski
dodał
LuceClarius

Andrzej Mańka co prawda nie stracił pracy z dnia na dzień, ale po latach zarabiania naprawdę sporych pieniędzy, przez nadmierną konsumpcję i brak kontroli nad finansami, popadł w spore długi. W momencie kiedy na świat przyszło jego pierwsze dziecko, komornik z urzędu skarbowego zablokował mu konto na prawie 17 000 zł. A Ty? Jak długo przetrwasz, nie zmieniając poziomu życia, jeśli stracisz...

Andrzej Mańka co prawda nie stracił pracy z dnia na dzień, ale po latach zarabiania naprawdę sporych pieniędzy, przez nadmierną konsumpcję i brak kontroli nad finansami, popadł w spore długi. W momencie kiedy na świat przyszło jego pierwsze dziecko, komornik z urzędu skarbowego zablokował mu konto na prawie 17 000 zł.

A Ty? Jak długo przetrwasz, nie zmieniając poziomu życia,
jeśli stracisz swoje źródło dochodu?
Według rozmaitych statystyk, od 1990 roku co najmniej 40 000 Polaków popełniło samobójstwo z powodu długów. Ponad milion bierze środki uspokajające i antydepresyjne. Każdego roku z powodu kłopotów finansowych rozpada się kilkadziesiąt tysięcy małżeństw.

Andrzej Mańka z pewnością nie jest statystycznym Polakiem. Trudna sytuacja finansowa go nie dobiła, wręcz przeciwnie - zmotywowała do działania.

Napisał książkę o dość kontrowersyjnym tytule „Bogaty Polak, biedny Polak. Jak o pieniądzach myślą BOGACI i dlaczego BIEDNI robią błąd, myśląc INACZEJ”, która bynajmniej nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Dzięki osobistym

doświadczeniom opisuje nawyki i zachowania Polaków, których myślenie prowadzi albo do bogactwa, albo do biedy. Co ciekawe, okazuje się, że ten stan wcale nie zależy od wysokości dochodu, a od umiejętnego ZARZĄDZANIA nim.

Zainspirowany książką Roberta Kiyosakiego „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, tylko w tytule nawiązuje do światowego bestsellera, sprzedanego w milionowych nakładach. Andrzej Mańka jest Polakiem, doskonale zdającym sobie sprawę z polskich realiów i nawet nie próbował w swoim poradniku „kopiować” Kiyosakiego.

Za cel postawił sobie natomiast wziąć się „za bary” z polską rzeczywistością, widoczną w tekście do szpiku kości. Chciał napisać o praktycznej i konkretnej stronie dochodzenia do bogactwa w Polsce, przez Polaków – i udało mu się.

 

źródło opisu: http://www.zlotemysli.pl/

źródło okładki: http://www.zlotemysli.pl/prod/10053/jak-o-pieniadz...»

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 138
Adam Kopeć | 2012-07-16
Na półkach: Przeczytane

Bogaty Polak, Biedny Polak

Wiesz jaka jest róż­nica mię­dzy bied­nym, a boga­tym? Oczy­wi­ście bogaty ma dużo pie­nię­dzy, a biedny ma mało. Ale dla­czego biedny ma mało, a bogaty dużo? Co ich różni?

Inte­li­gen­cja? Skoń­czone szkoły? Miej­sce uro­dze­nia? W dzi­siej­szym świe­cie coraz mniej odgry­wają one znaczenie.

Możesz stać się boga­tym nawet jeśli uro­dzi­łeś się w bied­nej rodzi­nie, brak Ci edu­ka­cji szkol­nej lub nawet nie masz tytułu profesora.

Tym naj­waż­niej­szym co różni boga­tego Polaka od bied­nego Polaka to jest stan umy­słu i o tym przede wszyst­kim opo­wiada Andrzej Mańka.

Histo­rie

Książka Biedny Polak, Bogaty Polak czer­pie bar­dzo dużo z publi­ka­cji Roberta Kiy­osaki i jeśli czy­ta­łeś lub nawet sły­sza­łeś tytuł Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec staje się to oczywiste.

Znaj­dziesz tu przy­bli­że­nie nauk Roberta Kiy­osaki na pol­skie warunki. Jedno pozo­staje nie zmienne, że boga­tego od bied­nego, czy to Polaka, czy Ame­ry­ka­nina, naj­bar­dziej różni stan umysłu.

Stan umy­słu

Jeśli chcesz stać się boga­tym pierw­sze co powi­nie­neś zmie­nić jest Twój spo­sób myśle­nia. Twój stan umysłu.

Książka Andrzeja Mańka Ci to uła­twi, jed­nak jeśli znasz lite­ra­turę Roberta Kiy­osaki znaj­dziesz tu mało nowych rzeczy.

Prze­my­śle­nia

Jest kilka prze­my­śleń autora, ale nie wiele się róż­nią od prze­my­śleń osób, od któ­rych były zaczerpnięte.

Dla Polaka, a przede wszyst­kim chrze­ści­ja­nina bar­dzo ważne są prze­my­śle­nia na temat wiary. Jakie nasta­wie­nie ma biblia i kościół do bogactwa.

Żyjesz w kraju, gdzie domi­nuje reli­gia chrze­ści­jań­ska i kościół odgrywa dużą rolę w Pań­stwie. Ma duże wpływy na prze­ko­na­nia i prze­my­śle­nia ludzi. Od tego jaka jest jego opi­nia na temat biedy i bogac­twa można dojść do róż­nych wniosków.

Nie­któ­rzy mogą stwier­dzić, że bogac­two jest tym czego należy się wsty­dzić, a inny, że do niego należy dążyć.

Andrzej Mańka twier­dzi, że na pod­sta­wie z biblii można czer­pać, że Bóg wręcz nakła­nia czło­wieka do roz­wi­ja­nia się i mno­że­nia swego bogac­twa, ale też ostrzega przed zbyt dużym przy­wią­za­niem do dóbr materialnych.

Prze­my­śle­nia

Pod­su­mo­wu­jąc jeśli znasz dobrze książki Roberta Kiy­osaki z książki Andrzeja Mańka dowiesz się nie­wiele nowego, ale jeśli jesteś Pola­kiem, który chce stać się boga­tym Pola­kiem ta książka pomoże Ci w Two­jej drodze.

Magia książek - blog o książkach

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Przesilenie

Niby takie niezobowiązujące czytadło, a po zakończeniu odczuwam pustkę... jak po zakończeniu Harrego Pottera. Na pewno będę wracać do całej serii. Jes...

zgłoś błąd zgłoś błąd