Wściekłe psy

1999-01-01
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Tarantino scenariusz

Okładka książki Django/Zorro # 1 Esteve Polls, Quentin Tarantino, Matt Wagner
Django/Zorro # 1 Esteve Polls, Quent...
Okładka książki Django Unchained Denys Cowan, Reginald Hudlin, Jason Latour, Quentin Tarantino
Django Unchained Denys Cowan, Regina...

Dla kinomanów opętanych kultem Quentina Tarantino pozycja obowiązkowa. Dlatego kiedy przypadkowo w procesie book-crossingu trafiłem na ten scenariusz byłem zachwycony i nie mogłem uwierzyć. Nie wiedziałem bowiem, że scenariusze te zostały wydane w Polsce.
Jako, że filmy Q.T oglądałem wielokrotnie to dialogi znam prawie na pamięć. Ale i tak czytając scenariusz do Wściekłych psów doskonale się bawiłem, przypominając sobie sceny filmowe. Poza tym jako że Quentin przede wszystkim uważa się za scenarzystę przykłada wielką wagę do tworzenia swoich filmów.
Czytając scenariusz widać to dobrze.
I wcale nie zgadzam się z opinią, że czytanie scenariusza znając film jest wtórne i bezcelowe. Sam byłem zaskoczony czytając szczegóły, które w filmie jednak się nie znalazły. Naprawdę POLECAM fanom Tarantino i nie tylko.

• Polecone przez znajomych
  • Film/Telewizja/Media
  • 2017 <3
  • Kryminał
  • Dramaty i scenariusze filmowe

Dodaj cytat z książki Wściekłe psy