Kręte ścieżki

Okładka książki Kręte ścieżki Lisa Jackson
Okładka książki Kręte ścieżki
Lisa Jackson Wydawnictwo: Amber Cykl: New Orleans (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
New Orleans (tom 7)
Devious
Amber
2012-01-05
2012-01-05
Małgorzata Stefaniuk
romans literatura dla kobiet miłość uczucia

Ciekawa historia, czytało się szybko. Polecam!!!!

Ciekawa historia, czytało się szybko. Polecam!!!!

Całkiem niezła pozycja, obstawiałam zupełnie kogoś innego w roli mordercy więc zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło a to chyba dobrze świadczy o całości. Trochę rozwleczona akcja ale w sumie dobrze mi się czytało.
Mamy zabójstwo młodej zakonnicy ubranej w starą suknię ślubną w nowoorleańskiej katedrze, romans z księdzem, ciążę, sekrety starego klasztoru i sierocińca, powiązania z czasów licealnych i śledztwo w sprawie przerażającej zbrodni.

Książka opowiada o chorym umyśle pewnej osoby, która morduje zakonnice. Czy detektywowi Montanie uda się złapać go zanim zginie kolejna osoba?
Bardzo dobrze się czyta. Jest niewielki wątek romantyczny, który nie przeszkadza zupełnie w książce.

Cała książka fajna tylko zakończenie... dużo nie wyjaśnionych wątków jakby autorce znudziło się pisanie. W USA w lipcu tego roku wyszła kolejna część z serii New Orleans może w niej się wszystko wyjaśni choć sądząc z opisu ze strony autorki niekoniecznie.

A mnie urzekła!! Naprawdę dla mnie mega! Do samego końca nie domyślałam się kto jest mordercą, zaskakujące zakończenie i ciągle trzyma w napięciu, naprawdę polecam miłośnikom kryminałów :)

Daję 10 gwiazdek, bo moim zdaniem książka jest świetna! Jak napisano w opisie, Montoya prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa zakonnicy, która w przeszłości była jego dziewczyną. Początkowo głównym podejrzanym jest ksiądz, z którym kobieta miała romans. Detektyw przeżywa kolejny szok, gdy ksiądz okazuje się jego licealnym przyjacielem, a zakonnica, która znalazła ciało eks jego brata. To dla mężczyzny trudne śledztwo i trochę niepoprawny zjazd licealny. Sprawy komplikują się, gdy wychodzi na jaw że Camilla była w ciąży, ale nie ze swoim kochankiem. Musiał być ktoś inny. Czas ucieka, a kolejne nieczyste, według zabójcy, zakonnice giną, ubrane w białe suknie ślubne. Jakie tajemnice kryje klasztor i zaprzyjaźniony z nim dom dziecka? Warto samemu się przekonać :)
Osobiście, koniec bardzo mnie zaskoczył, jednak epilog wskazuje na dalsze losy bohaterów.

Książka godna przeczytania, dynamiczna i wątek miłosny też ciekawy. Niestety książka nawiązuje do innej powieści tej autorki, której nie czytałam, moim zdaniem te fragmenty były zbędne i donikąd nie prowadziły. Było też kilka nie zakończonych wątków.

Początek wydawać się może trochę oklepany, jednak z każdym kolejnym rozdziałem ta książka mnie coraz to bardziej wciągała, a fabuła bardzo zainteresowała. Jedyne zastrzeżenie mam do zakończenia, spodziewałam się nieco innego i czuję lekki "niedosyt".

Mi się podobała choć trochę rozciągła akcja. Do końca trzymała w napięciu i nie zdradziła winnego. Polecam.

Niezakończone wątki to wielki minus tej książki, którą, mimo, że czytało się dość szybko, oceniam raczej negatywnie.

• Jackson Lisa

Dodaj cytat z książki Kręte ścieżki