Jednominutowy Menedżer oraz zarządzanie samym sobą

Okładka książki Jednominutowy Menedżer oraz zarządzanie samym sobą Ken Blanchard, Susan Fowler, Laurence Hawkins
Okładka książki Jednominutowy Menedżer oraz zarządzanie samym sobą
Ken BlanchardSusan Fowler Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2007-01-01
2007-01-01
9788324601967

jak dla mnie ta książka to nieporozumienie. nic nie wnosząca.

jak dla mnie ta książka to nieporozumienie. nic nie wnosząca.

Nie polecam, ja się trochę zmęczyłam.

Abstrakcyjna opowieść o superbohaterce-trenerce, która pojawia się wszędzie, sypie złotymi radami i naprowadza naszego bohatera na niezwykle rozwojową zmianę stylu myślenia w pracy.

Książka może i merytorycznie ma mądry przekaz, ale sposób w jaki autorzy chcieli mi tą wiedzę przekazać był na tyle denerwujący i rozpraszający, że jestem gotowa uznać te 2 godziny słuchania audiobooka za zmarnowane :(

Nie polecam, ja się trochę zmęczyłam.

Specyficzna konstrukcja książki. Fabuła dziecinna- ktoś ma problem, pojawia się inny super bohater, który mu otwiera oczy i nagle ktoś się staje super biznesmenem. Zawartość, można by skrócić do kilku haseł przewodnich/ slajdów, których wartość jest duża i do przemyślenia.

Ciekawa książka w przesłaniu, warto zacząć stosowac się do zawartytch tez, chodź podstawowych, pozwających lepiej orientować się w świecie smorozwoju, biznesu, prowadzonych projektów, odpowiedzialności i "wygrywaniu klientów". Sama treść książki prowadzona jest w retoryce - Paulo Cohelio zarządzania, co może irytować, ale po głębszym zastanowieniu się co do głównego przesłania, tez to książka warta przeczytania.

Tak naprawdę sposoby na zarządzanie samym sobą w pracy są bardzo dobre, jednak forma, z jaką zostały one zaprezentowane, kojarzą mi się z kiczem. Taka opowieść o zagubionym bohaterze i jego późniejszym przewodniku kojarzy mi się z czytankami z podręcznika, jakie miałam w szkole podstawowej. Wiecie, "co to?", i odpowiedź "Nie wiesz? Przecież to...".
Może Amerykanom taka forma książki się podoba. Mi nie.

Może Amerykanom taka...

Z autorami spotykam się pierwszy raz. Coś czuje, że to nie jest moje ostatnie spotkanie.
Czy ta książka jest skierowana do mnie? Trochę tak, ale myślę, że najwięcej korzyści wyciągną z niej osoby będące lub zarządzające zespołem ludzi pracujący w branży IT/reklamowej. Jednakże mi jako dietetykowi przydało się do pracy z pacjentem. Czemu? Pokazuje, że klient może wymagać coś, ale nie wie do końca co, bo nie jest do końca zaznajomiony z tematem.
Prowadzenie historii było ciekawe, naprawdę ciekawe. Człowiek sam chciał wiedzieć jakie będą dalsze los bohatera. Samo wprowadzenie zasad - było bardzo dobrze przeprowadzone i poprzedzone przykładami. Myślę, iż więcej z tej książki się zapamięta niż z innych - ponieważ człowiek pamięta samą fabułę przez zżycie się z bohaterem.
Jedyne co mi w tej historii nie pasowało to osadzenie obcej kobiety w roli mentorki i brak zazdrości dziewczyny głównego bohatera.
Czy więc polecam? Myślę, że książka trafi do wszystkich.

Tygodniowe Wyzwania Książkowe: 12 - Książka ze spójnikiem w tytule

Tygodniowe Wyzwania Książkowe: 12 - Książka ze spójnikiem w tytule

Kolejna książka jak z pozycji sierotki przejść na pozycję człowieka odpowiedzialnego za swoje czyny tym razie na gruncie zawodowym. Jest to historia Steva pracującego w agencji reklamowej, który po niezaakceptowaniu przez klienta jego propozycji reklamy chce się zwolnić z pracy. Pisząc wymówienie spotyka magika Caylę, która krok po kroku pokazuje mu co ma zrobić, żeby odnieść sukces i żeby nie obwiniać za swoje niepowodzenia wszystkich dookoła. W książce pokazana jest też "sztuczka" mająca pokazać, że ograniczenia można ominąć - jest to metoda pokazująca jak w wizytówce wyciąć tak dużą obręcz, żeby można założyć ją na głowę :) Myślę, że warto przeczytać.

Standardowa forma dla Blancharda - napisana w formie rozmowy "coachingowej" z pozornie przypadkowo spotkaną osobą. Coach zachęca zrezygnowanego bohatera do szukania rozwiązań i nie ulegania zniechęceniu w trudnych momentach. Lekka i przyjemna w odbiorze, a wiele cytatów warto przyczepić na biurku w pracy:)

• Audiobooki
  • Wyzwanie LC 2019