Jednominutowy Menedżer oraz zarządzanie samym sobą

Wydawnictwo: Onepress
9788324601967
biznes, finanse

Koniec z biernym wykonywaniem poleceń przełożonych! Czas przejąć stery i wykazać się inicjatywą. Umiejętność zarządzania samym sobą i radzenia sobie w chwilach kryzysu to olbrzymi atut każdego menedżera.

Cezar Kolcz | 2019-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Z autorami spotykam się pierwszy raz. Coś czuje, że to nie jest moje ostatnie spotkanie.
Czy ta książka jest skierowana do mnie? Trochę tak, ale myślę, że najwięcej korzyści wyciągną z niej osoby będące lub zarządzające zespołem ludzi pracujący w branży IT/reklamowej. Jednakże mi jako dietetykowi przydało się do pracy z pacjentem. Czemu? Pokazuje, że klient może wymagać coś, ale nie wie do końca co, bo nie jest do końca zaznajomiony z tematem.
Prowadzenie historii było ciekawe, naprawdę ciekawe. Człowiek sam chciał wiedzieć jakie będą dalsze los bohatera. Samo wprowadzenie zasad - było bardzo dobrze przeprowadzone i poprzedzone przykładami. Myślę, iż więcej z tej książki się zapamięta niż z innych - ponieważ człowiek pamięta samą fabułę przez zżycie się z bohaterem.
Jedyne co mi w tej historii nie pasowało to osadzenie obcej kobiety w roli mentorki i brak zazdrości dziewczyny głównego bohatera.
Czy więc polecam? Myślę, że książka trafi do wszystkich.

hienka7 | 2017-05-26
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 26 maja 2017

Kolejna książka jak z pozycji sierotki przejść na pozycję człowieka odpowiedzialnego za swoje czyny tym razie na gruncie zawodowym. Jest to historia Steva pracującego w agencji reklamowej, który po niezaakceptowaniu przez klienta jego propozycji reklamy chce się zwolnić z pracy. Pisząc wymówienie spotyka magika Caylę, która krok po kroku pokazuje mu co ma zrobić, żeby odnieść sukces i żeby nie obwiniać za swoje niepowodzenia wszystkich dookoła. W książce pokazana jest też "sztuczka" mająca pokazać, że ograniczenia można ominąć - jest to metoda pokazująca jak w wizytówce wyciąć tak dużą obręcz, żeby można założyć ją na głowę :) Myślę, że warto przeczytać.

Agnieszka | 2016-12-11
Przeczytana: styczeń 2016

Standardowa forma dla Blancharda - napisana w formie rozmowy "coachingowej" z pozornie przypadkowo spotkaną osobą. Coach zachęca zrezygnowanego bohatera do szukania rozwiązań i nie ulegania zniechęceniu w trudnych momentach. Lekka i przyjemna w odbiorze, a wiele cytatów warto przyczepić na biurku w pracy:)

sikorek90 | 2019-02-24
Przeczytana: 22 lutego 2019