Jednominutowy Menedżer buduje wydajne zespoły

Okładka książki Jednominutowy Menedżer buduje wydajne zespoły Ken Blanchard, Donald Carew, Eunice Parisi-Carew
Okładka książki Jednominutowy Menedżer buduje wydajne zespoły
Ken BlanchardDonald Carew Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
The One Minute Manager Builds High Performing Teams
MT Biznes
2010-01-01
2010-01-01
Dorota Strumińska

Książka w prosty sposób opisuje pewien schemat budowania grupy współpracujących ze sobą ludzi. Na pewno jest za krótka, żeby dobrze to zobrazować. Skupia się na kilku rodzajach przywództwa i zarządzania grupą, mniej na budowaniu relacji wewnętrznych co według mnie też jest bardzo mocno potrzebne. Polecam zawsze ze względu na łatwość przekazu w tej serii książek, szkoda że tak krótko bo temat nigdy nie będzie przez to wyczerpany.

Przejrzysta struktura i wartościowe porady. Łatwo i szybko się czyta, a daje dużo do myślenia.

Super książka! W prosty i przystępny sposób wyjaśnia mechanizmy tworzenia nowych zespołów, a dla lidera daje wskazówki, jak się w tym wszystkim odnaleźć i wspierać zespół w jego dalszym rozwoju.

Krótko i na temat - po przeczytaniu całej serii mam wrażenie, ze wszystkie książki są bardzo do siebie podobne i są o tym samym ;)

Przydana wiedza w pigułce, dla początkujących wszystko, czego potrzeba. Podoba mi się ta seria.

Jak zawsze u Blancharda. Jasno, konkretnie, skutecznie. Proces grupowy jest prosty do zrozumienia i trudny do wykorzystania w pracy menedżera. Rady z książki mogą stać się podstawą do bardziej zdystanowanego spojrzenia na swój zespół, a przez to bardziej efektywnych działań.

koniecznie trzeba zrobić notatki z treści tej książki

koniecznie trzeba zrobić notatki z treści tej książki

Pokazuje jak tytułowa jedna minuta może zmienić grupę: jej funkcjonowanie, relacje oraz sposób przywództwa.
Mała, dość zgrabna publikacja, która może korzystanie wpłynąć nie tylko na zespoły pracownicze, ale również inne grupy.

Krótki przegląd jakie są początki formowania zespołu i jak to się powinno zakończyć.

Całkiem pomocna

Całkiem pomocna